Praktičtí pomocníci, bez kterých se u grilu neobejdete

Praktičtí pomocníci při grilování
vadura / Pixabay

Aktuální teploty nahrávají nejrůznějším venkovním aktivitám. Někdo vyráží na kolo, někdo na dlouhé a výživné procházky, ti odvážnější pak přespávají pod stanem. Co ale napadne řadu z nás ve spojitosti s pěkným počasím, zahrádkou a nadcházejícím víkendem? Pořádná grilovačka v okruhu nejbližších přátel či rodiny! Máme pro vás několik tipů na nezbytné pomocníky, bez nichž se u grilu jednoduše neobejdete. Nechte se inspirovat následujícími řádky!

Grilování snadno, rychle a bez komplikací

Abyste nestrávili celou zahradní party pouze za grilem, maso, stejně jako zeleninu či ovoce, si důkladně připravte a namarinujte. Chystáte-li se připravovat domácí hamburgery, vybavte se praktickým razítkem, s nímž bude jejich výroba opět o něco jednodušší. Výsledek zanechá silný dojem na všech účastnících grilovací party a vy budete po právu vyhlášení za nejlepší kuchaře roku!

Zahrajte si na profesionála

Je-li grilování vaší velkou vášní, pořiďte si některý z profesionálních sad pro opravdové grilovací gurmety a nadšence. V takovém setu naleznete veškeré náčiní, které budete během své krasojízdy potřebovat. Nemusíte tak neustále odbíhat pro chybějící obracečky, vidličky ani grilovací kleště. Vše po ruce a pěkně na svém místě zaručeně oceníte zejména ve chvíli, kdy se ke grilu nahrne početný zástup hladových krků.

Tip na článek:  Vůně grilování se blíží, jaký gril si vybrat?

Pozor na rizika!

Nedostatečně tepelně upravené maso nebo vysoké venkovní teploty mohou při grilování nadělat více škody nežli užitku. Pokud se nechcete potýkat s nepříjemnými žaludečními a střevními obtížemi, dodržujte základní zásady správného grilování. K přípravě lahodných pokrmů používejte výlučně čerstvé suroviny, které budete během přípravy uchovávat v praktických chladicích boxech.

Nedělejte zbytečné chyby

Při samotném grilování pak mějte na paměti, že vnitřní teplota grilovaného masa by měla dosáhnout alespoň 72 °C! Maso ovšem nepřipékejte déle, než 30 minut. Více informací nejen o grilování, ale také o celé řadě praktických pomocníků do domácnosti naleznete na stránkách tohoto magazínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *