Tipy, jak zútulnit byt

jarmoluk / Pixabay

Přinášíme vám několik tipů na to, jak si zútulnit svůj domov. První jarní dny jsou ideálním obdobím na provedení generálního úklidu spojeného s realizací následujících rad.

Vykliďte domov
Nejprve proveďte generální úklid. Zbavte se věcí, které do vašeho interiéru nezapadají. V bytě s mnoha zbytečnostmi si budete připadat stísněně. Vneste do vašeho domova energii a lehkost.

Nechejte promluvit barvy
Důležitou roli v interiéru hrají barvy. Dejte zdivu život prostřednictví optimistických tónu, jenž vás nabijí dobrou náladou. Příjemnou atmosféru vytvoříte pomocí hnědé, červené, žluté nebo oranžové barvy. Pokud se nechcete pouštět do malování, zvolte barevné závěsy nebo doplňky v oblíbených barvách.

Je libo světlo?
Pořiďte si lampu, která zahalí místnost intimním měkkým světlem, jež vám dá možnost relaxace a klidu. Zázraky dokáží také svíčky, provoňte jimi byt.

Tip: Vsaďte na vůni léta, moře nebo ovoce. Vzpomínky na dovolenou budou pořád s vámi.

Polštářky, květiny, fotografie
Nebraňte se nákupu nejrůznějších polštářků a přehozů. Místnost s nimi bude ihned útulnější. Nezapomeňte na květiny. Velmi populární jsou momentálně bonsaje, mandarinky a bambusy. Na zdi, okenní parapety, poličky či krbovou římsu si vystavte fotografie, které ve vás budou vyvolávat příjemné vzpomínky.

Tipy pro vás: Nechejte fotografie zvětšit a použijte je jako obraz.

Zajděte do starožitností a přineste si domů opravdu zajímavý kus nábytku.  Poslouží nejen jako úložný prostor, ale především s  interiérem udělá divy. A to vy přece máte v úmyslu!

Tip na článek:  Krása a kouzlo zelených střech

Nesnažte se o naprostý pořádek, v bytě musí být vidět, že v něm někdo žije. Jedině tak dokáže pohladit po duši. Klidně nechejte na stolku rozloženou knihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *