Automatický kotel na uhlí zaujme komfortní obsluhou i vysokou účinností

bycfotografem / Pixabay

Teplé jarní měsíce nám dávají možnost ohlédnout se za uplynulou topnou sezónou. Jestliže jde o vzpomínky veskrze úmorné, plné nočního vstávání a vyčerpávajícího přikládání, je načase s tím něco udělat. Pro nákup nového kotle na tuhá paliva je právě teď nejvhodnější doba a při jeho výběru si můžete dát na čas, protože vás netlačí blížící se zima.

Kotle na uhlí prošly od svého prvního uvedení na trh celou řadou modernizací a inovací. Už dávno nejde o záležitost pro umouněné čeledíny. Automatický kotel na uhlí si zvládá přikládat docela sám a jeho základní obsluhu zvládnete klidně v pracovním obleku.

Automatický kotel na uhlí se představuje

Někteří zákazníci tak úplně netuší, co si pod pojmem automatický kotel představit. Jeho charakteristika je vcelku jednoduchá. Jde o kotle, které dokáží vytvářet teplo (hořet) po několik dní bez jakékoliv obsluhy. Palivo si samy podávají ze zásobníků a podle údajů na externích termostatech regulují jeho množství a tím i teplotu v domě.

Mohou být také doplněny celou řadou funkcí od ovládání pokojovým termostatem po doplnění o GSM nebo internetový modul. Problémem nemusí být ani malá velikost kotelny, která je častou bolístkou nově postavených rodinných domů. V e-shopu OPOP.cz najdete také modely těchto kotlů s kompaktním půdorysem a variabilním umístěním zásobníku, které se vejdou prakticky kamkoliv.

5 výhod, které nelze přehlédnout

Dnešní doba je nakloněna ekologii a automatické kotle na uhlí jsou v tomto směru ideální. Paradox? Ale vůbec ne. Mohou se totiž chlubit velmi vysokou účinností (model H8-A například až 93%), která ve výsledku šetří palivo a tím i přírodní zdroje. Důležitá je i ekonomická stránka věci, která pro změnu šetří vaši peněženku.

Tip na článek:  Kompletní průvodce pokládáním kvalitních podlahových krytin

Automatické kotle se zásobníkem vám také dovolují lépe využít volný čas a zbaví vás nepříjemného nočního vstávání ke skomírajícímu topeništi. Stačí jim dodat dávku uhlí pouze pouze 3-4x za týden.  Jejich údržba je navíc nenáročná a odpopelnění jednoduché. Komfortní obsluha a výhodná cena použitého topiva jsou často přesvědčivým argumentem i pro majitele plynového nebo elektrického vytápění, za jehož bezúdržbovost je třeba sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Nemusíte se ani omezovat jedním typem paliva, lepší kotle si umí vedle uhlí poradit i se dřevem nebo dřevěnými peletami. Můžete tedy pokaždé topit tím, co bude zrovna nejvýhodnější.

Jako bonus je navíc možné při nákupu certifikovaných kotlů na uhlí využít program státní kotlíkové dotace, díky níž bude návratnost vaší investice mnohem rychlejší. Nenechte se ukolébat příjemným jarním počasím a myslete na zimu už teď. Trh s topnou technikou právě nyní hýří novinkami, nenechte si ujít příležitost topit ještě výhodněji než kdykoliv předtím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *