Jak na čištění koberců

kropekk_pl / Pixabay

Koberce bývaly dlouhá staletí běžnou součástí našich domovů. Ačkoliv by v dnešní době mohli mnozí namítat, že do moderní domácnosti koberce už dávno nepatří, pravdou je, že poslední dobou se koberce opět vracejí do módy, neboť jsou praktickým a stylovým doplňkem každé domácnosti či kanceláře. Pojďme se proto společně podívat, jak se postarat o jejich údržbu.

Návrat koberců do módy

Vysoká obliba koberců je dána hned několika důvody. V prvé řadě koberce dokonale plní svoji praktickou funkci, což je důvod, proč velké množství lidí sáhne po koberci i v dnešní době. Koberce dokonale izolují a zachovávají v místnosti teplo. Díky kobercům můžeme doma chodit bez bačkor, aniž by nás zábly nohy. Druhým důvodem, proč jsou koberce tolik oblíbené, je jejich estetičnost. Stačí zvolit správnou barvu, materiál a styl a koberec dokonale sladí a doplní každou domácnost.

Péče o koberce

Zdá se, že s koberci je to snadné, neboť jsou dobrým a praktickým sluhou. Péče o ně však již tak snadná není. Nestačí je totiž jen vyluxovat, jak si mnozí myslí, ba naopak by se dalo říci, že koberce patří k věcem, u kterých je nutno počítat s vyšší náročností na péči a čistotu. Jak bychom se tedy měli o koberce starat?

Tip na článek:  Byt, nebo dům? Obojí má svá pro i proti

Vysávání a vyklepávání

Základem řádné péče o koberce je samozřejmě pravidelné luxování. Na kobercích se totiž zachycují nečistoty, které povětšinou běžným okem nevidíte a které nepřidají na zdraví ani koberci, ani jeho majiteli. Dlouhé běhouny z chodby a koberce z předsíní by se pak měly kromě pravidelného vysávání také čas od času vyprášit.

Profesionální péče

Koberce si však zaslouží mnohem více než pouhé luxování a vyklepávání, měly by se také občas namočit. K tomu vám poslouží speciální přístroje a vhodné čisticí prostředky. Takový přístroj se však běžné domácnosti nevyplatí, a proto můžete využít profesionálního čištění koberců. Hledáte-li profesionální čištění koberců Praha, můžete se obrátit na Úklidové služby Boček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *