Úklid domácností: Proč ho nechat na profesionálech?

Úklid domácností už dnes bereme jako takový povinný standard péče o byt a dům. Luxujeme, vytíráme, utíráme prach, myjeme okna, pereme, žehlíme… Když se ale ohlédneme historie, nebylo to vždycky tak. Jak ve městech, tak na vesnicích bylo běžné, že měli lidé pomocníky na různé rutinní úkony okolo bytu, domu, statku. Mezi měšťany bylo běžné mít pradlenu, paní na úklid nebo šikovnou hospodyni, která zvládla vše od vaření po péči o čisté prádlo.

Úklid + péče o děti + kariéra = chaos povinností

Později se ale rozšířila idea, že úklid a péče o domácnost je údělem každé ženy. V této ideologii žily naše babičky a matky a zakořenily v nás přesvědčení, že vše okolo domu a bytu musíme zvládnout bez pomoci. To v kombinaci se stále se zvyšujícími nároky od našich zaměstnavatelů a s péčí o ratolesti vytváří nepřehledný kolotoč povinností – nejen pro ženy.

Kolik stojí váš čas?

V takovou chvíli je potřeba zahodit předsudky. Zeptejte se sami sebe – kolik stojí váš čas? Kolik hodin týdně strávíte úklidem? Pokud tyto dvě hodnoty porovnáte, pravděpodobně zjistíte, že pár stovek týdně za tu pohodu doma stojí. Přijdete domů a je naklizeno. Po 8hodinové pracovní době nemusíte hledat kyblík s vodou a mop. Už to někdo udělal za vás. A vy se můžete věnovat svým dětem, partnerovi nebo si jen tak odpočinout.

Tip: Úklid bytu Praha je služba, která poskytuje profesionální úklid domácností v Praze a okolí.

Zbavte se nenáviděné povinnosti

Pokud vám úklid až tak proti srsti není, určitě se najde něco, co děláte bytostně neradi. Sjednejte si pomoc alespoň na tyto činnosti a ulevte své psychice. Je to žehlení košil? Mytí oken? Vaření? Každý máme něco, co by vždy nejraději přehodil na někoho jiného. Tak to udělejte. Stojí to za to.

V úvahách o tom, zda si objednat „paní na úklid“, nás většinou od akce odrazují dvě věci. Peníze – ale to už jsme si vysvětlili – a to, že někomu dovolíte nahlédnout do vašeho soukromí. Uvědomte si, že tuto otázku řešíte pouze vy. Druhá strana nikoliv. Uklízeči a uklízečky už viděli tolik bytů a domů, že je vaše soukromé věci nezajímají. Je to stejné, jako když se pacienti ostýchají svléknout před doktorem. Pro doktora je vidět obnažené tělo pacienta součást denní rutiny, která ho nemůže nijak ohromit ani překvapit. Stejné je to u uklízecí služby.

Tak co – stojí vám pár stovek týdně nebo měsíčně za klid v duši a volné chvíle pro vaše blízké?

Úklid domácností: Proč ho nechat na profesionálech?
Úklid domácností: Proč ho nechat na profesionálech?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *