Perské koberce: Jak vybrat ten správný?

Hans / Pixabay

Tkaní perských koberců má počátky už v dobách Perské říše a je pevně provázané s její kulturou. Stejně jako perské zahrady, jsou i perské koberce protkány nespočty kvítků, ptáků a dalších zástupců perské fauny a flory. Jednotlivé tvary a vzory se liší podle toho, kde byl koberec utkán. Mezi typické barvy těchto koberců patří nepochybně vínová, tmavomodrá, ale i béžová či zelenkavá. Protože perské koberce přetrvávají dlouhá staletí a předávají se z jednoho člena rodiny na druhého, patří mezi největší a nejváženější klenoty a originály současnosti. Pojďme se nyní společně podívat, jak takový originální perský koberec vlastně vybrat.

Klaďte důraz na kvalitní materiály

Chcete-li, aby vám koberec sloužil pokud možno po mnoho dlouhých let, bude důležité vybírat takový, který je utkán pouze z kvalitních a především originálních materiálů přírodní produkce. Originální perské koberce jsou vyráběny z pravé ovčí vlny, nikoli umělotiny či jiných náhražek. Pokud byste zapálili byť jen jeden jediný vlas koberce, nesmí z něj být cítit umělotina, která je dokladem nekvalitního a neoriginálního výrobku.

Tip na článek:  5 důvodů, proč si pořídit kvalitní perský koberec

Koberec příjemný na dotek

Dalším kritériem, podle kterého se vyplatí perské koberce vybírat, je příjemnost materiálu na dotek. Uvědomte si, že po koberci budete šlapat po mnoho dlouhých let nejen vy, ale třeba také vaše děti či dokonce jejich děti. Proto je velmi důležité, aby pro vás byl koberec „na omak“ příjemný.

Koberec se vám musí líbit

Je úplně jedno, zda vybíráte moderní kusové koberce či koberce perské. Koberec, který má zdobit váš interiér, se vám prostě musí za každé situace líbit. Protože pořizovací cena perských koberců rozhodně nepatří mezi nejnižší, je potřeba jejich výběru věnovat dostatečnou pozornost a trochu toho času. Při výběru klaďte důraz nejen na barevnost a design koberce, ale také na jeho vzory a motivy a dle toho přizpůsobte výběr, ale i umístění.

Koberce nakupujte pouze u známých a ověřených prodejců

Závěrem doplníme, že pokud chcete mít opravdu jistotu kvalitního výrobku, je potřeba jej vybírat pouze u známých a ověřených prodejců. Mezi ty patří třeba i e-shop Buchara, kde naleznete nespočet koberců různých typů, modelů, ale i barevných variant a kombinací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *