Objevily se na fasádě vašeho domu po zimě prasklinky, nečistoty a plísně? Co dělat?

Zima je pro vnější obálku rodinného domu velmi náročným obdobím. I když ta letošní byla mnohem mírnější, mohla na fasádách domů také napáchat škody. Více než v předchozích letech se totiž střídalo počasí. I když mrazy nebyly dlouhodobé, neustále se střídaly teplejší a chladnější dny, déšť, sníh a sucho. Pro fasádu tedy ty nejnáročnější podmínky. Prohlédněte si, v jakém stavu vaše fasáda je. Co dělat, když na ní objevíte praskliny, plísně a nečistoty?

Drobné praskliny jako největší problém

Největším problémem na fasádách bývají drobné praskliny, které se po zimě objevují. Jsou následkem střídání teplot. Právě střídání mrazivých a teplejších dnů neustále smršťuje a roztahuje materiál a ten je náchylný k prasknutí. Praskliny bývají v začátcích drobné, jen několik milimetrů a z dálky nejsou ani vidět. Mohou však znamenat začátek vlhnutí zdiva a větší riziko vzniku plísní. Jestliže už se na fasádě objevily plísně, nejprve je zapotřebí aplikovat protiplísňové nátěry, které zabrání vzniku a rozšíření plísní. Až pak řešit praskliny.

Tip na článek:  Převlečte staré okno do nového kabátu
inspiracenabydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01
Drobné praskliny jako největší problém

Drobné praskliny vyřešíte aplikací nátěru

Malé praskliny ve struktuře fasády nejsou na pohled velkým problémem. Pro svou malou velikost se nedají ani efektivně opravit. Jak ale zamezit, aby se prasklinami nedostávala do fasád vlhkost? Zde opět pomohou nátěry, tentokrát hydrofobní nátěry. Hydrofobní nátěr aplikovaný na fasádu vytvoří na materiálu neviditelnou ochrannou vrstvu. Ta nejenže brání pronikání vlhkosti dovnitř fasád, ale dokonce má schopnost vlhkost odpuzovat.

inspiracenabydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02
Drobné praskliny vyřešíte aplikací nátěru

Nátěry jedině na čistou fasádu

Pro aplikaci nátěrů je velmi důležitým faktorem čistota podkladu. Když podklad (fasáda) nebude naprosto čistý, ochranné nátěry proti plísním i vlhkosti nemusí sloužit tak, jak by měly. Fasády musí být zbaveny nečistot, pylů, prachů a všech volných částic, které se na ně usazují v průběhu celého roku. Dokonalých výsledků dosáhne jen profesionální technika. Jak probíhá čištění fasád pomocí technologie pískování, se můžete podívat ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *