Vinylová podlaha: Je lepší ji nalepit, nebo položit jako plovoucí?

Vinylová podlaha: Je lepší ji nalepit, nebo položit jako plovoucí?
Vinylová podlaha: Je lepší ji nalepit, nebo položit jako plovoucí?

Známé moudro praví, že podlaha je duší interiéru. Proto byste ji měli vybírat s rozvahou – ale která varianta je pro vás nejlepším řešením? A když už se nakonec rozhodnete pro konkrétní materiál, pravděpodobně se zaseknete na místě při rozhodování nad způsobem pokládky. Nejinak tomu může být také v případě vinylové podlahy. Ta právem patří k nejprodávanějším podlahovým krytinám a lze ji položit jako plovoucí i nalepit. Oba způsoby mají svá pro i proti.

Obecné výhody vinylové podlahy

Vinylová podlaha vám bude dobře sloužit bez ohledu na to, zda máte doma vlhko, nebo zimu. Zámkový celovinyl se hodí do všech typů místností a můžete ho položit i do kuchyně či koupelny.

Obecné výhody vinylové podlahy
Obecné výhody vinylové podlahy

Zámkový celovinyl je velmi odolný, což ocení každý majitel domácího mazlíčka i rodiče menších děti. Materiál se zároveň snadno udržuje a nevyžaduje žádnou speciální péči.

Další předností zámkového celovinylu je protiskluzová povrchová vrstva pro bezpečnější pohyb. Za pozornost stojí také antibakteriální úprava pro odpuzování nechtěných nečistot a dobrá propustnost tepla v případě kombinace s podlahovým topením.

Tip na článek:  Oživte stěny veselými tapetami a povlečení pestrými motivy hrdinů

Vinylové podlahy nenachází využití pouze v domácnostech, ale také ve veřejných budovách, ordinacích lékařů, v obchodních centrech apod. Při výběru je vždy třeba zohlednit třídu zátěže.

Vinylové plovoucí podlahy
Vinylové plovoucí podlahy

Tomuto typu podlahové krytiny nelze nic vytknout ani z estetického hlediska. Vinylové podlahy jsou dostupné v mnoha různých designových provedeních a barevných kombinacích. K mání jsou dekory všeho druhu a bez nadsázky lze říct, že si vybere opravdu každý.

Nalepit, nebo „zaklikat“?

Jak tedy zní odpověď na otázku, zda jsou lepším řešením vinylové plovoucí podlahy, nebo lepené dílce? V případě lepené vinylové podlahy lze dosáhnout lepšího vedení tepla, což se hodí v kombinaci s podlahovým vytápěním. Počítejte však s náročnější pokládkou a podmínkou velmi rovného podkladu. Obecně jsou mnohem praktičtější zaklikávací dílce, protože umožňují snadnou výměnu i plnou demontáž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *