4 nejčastější chyby při nákupu sedačky – děláte je také?

4 nejčastější chyby při nákupu sedačky – děláte je také?
4 nejčastější chyby při nákupu sedačky – děláte je také?

Většina z nás má poměrně jasnou představu o tom, jakou sedací soupravu by chtěli do svého obývacího pokoje. Při jejím výběru však často děláme nepříjemné chyby. A některé z nich se navíc stéle opakují.

Čím větší, tím lepší

Čím větší je sedací souprava, tím lepší požitek z jejího užívání budeme mít. To však neplatí v případě, že se díky úspornému půdorysu pokoje budeme k sedačce tlačit úzkou škvírou před stolem nebo díky ní ani pořádně neotevřeme okno.

Chceme-li v malém obývacím pokoji usadit více osob najednou, mohou být mnohem lepším řešením například rohové sedací soupravy s rozkládacím lůžkem, které v případě potřeby dokáží doslova vykouzlit cenná místa navíc.

Nerozeznáme kůži od napodobeniny

Kožené sedačky patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co si do svého bydlení můžeme dopřát. Ne vždy si však domů přineseme skutečně to, za co jsme zaplatili. Pravá kůže bývá totiž často nahrazována méně kvalitní koženkou nebo tzv. štěpkou. Vždy chtějte vidět potřebné certifikace a záruky.

Tip na článek:  Zahrajte si Pou

Náš tip: Jako bonus zkontrolujte  švy – pokud jsou v silně namáhaných částech sedačky nepřirozeně napnuté, budou se brzy trhat. A to určitě od nového nábytku neočekáváte.

Co je měkké, to je pohodlné

Příliš měkké pohovky jsou doslova prokletím pro naše záda – na první dosednutí působí skvěle, ale po delším sezení z nich už nevstanete. Měkké polštáře či sedák totiž neposkytují našim svalům dostatečnou oporu. Navíc se taková sedačka rychle prosedí a bude vyžadovat přečalounění.

Náš tip: Vaše klasická či rohová sedačka  by po měla být vždy o něco tvrdší a z kvalitních materiálů, a to včetně použité konstrukce.

Neděláme si starosti s údržbou

Světlé sedačky vypadají sice na reklamních prospektech pěkně, v reálném životě se však rychle zašpiní. Milovníkům světlých odstínů proto doporučujeme poptat se na snadno čistitelné materiály nebo se rovnou podívat po pohovce se snímatelným potahem, jež lze snadno vyprat v pračce.

Náš tip: Nenechte se omezovat nabídkou kamenných obchodů a sami si zvolte barvu a materiál potahu u jakékoliv sedačky, která vám padne do oka. Stačí navštívit e-shop Lumax-nabytek.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *