Každá garáž potřebuje kvalitní garážová vrata. Jak na jejich výběr a na co si dát pozor?

Pokud plánujete stavbu garáže, nebo ji jen chcete zrekonstruovat, určitě byste svoji pozornost měli věnovat i garážovým vratům. Ty vám totiž mohou ušetřit spoustu času i práce. Málokomu se chce v dnešní době vystupovat z vozu a manuálně otevírat vrata garáže. Většina lidí naopak ocení efektivnější řešení v podobě vrat na dálkové ovládání.

Vrata vybírejte podle prostoru před i uvnitř garáže

Téměř každý vlastník automobilu ví, že nejlépe svůj vůz ochrání uvnitř garáže. Ta však potřebuje i kvalitní garážová vrata, která budou funkční a zároveň nepustí dovnitř nezvané hosty. Jejich výběr však nemusí být jednoduchý, a to především u atypických prostor.

V první řadě totiž budete muset myslet zejména na to, kolik místa můžete pro garážová vrata vyčlenit. Mezi nejžádanější typ se řadí především sekční vrata, která se při otevření ukládají do stropu – ve výsledku tedy potřebujete minimální prostor před i uvnitř garáže. Jejich velkou výhodou je i skvělá tepelná izolace, se kterou se hravě vyhnete tepelným ztrátám.

Tip na článek:  Pár vychytávek pro vaše pohodlné bydlení

Netradiční prostory vyžadují i netradiční typy garážových vrat

Ne každému se poštěstí, že má před garáží, nebo uvnitř ní, dostatek prostoru, a proto je někdy nutné přistoupit k méně tradičním řešením. Tím prvním jsou rolovací vrata, která lze umístit nad vchod do garáže, přičemž při jejich zavření se srolují do hliníkového boxu – tato varianta je vhodná, pokud nemáte dostatek prostoru v garáži, nebo si nemůžete dovolit uvnitř provádět stavební úpravy.

Jednou z dalších alternativ jsou posuvná vrata, která se hodí opět do garáží, kde nemáte dostatek prostoru pro větší stavební úpravy, nebo si potřebujete nechat volný strop jako úložný prostor. V tomto případě se tedy vrata zasouvají do strany, čímž vám šetří prostor uvnitř garáže.

Garage Backyard Urban Street - nevoirailleursquepartout / Pixabay
Každá garáž potřebuje kvalitní garážová vrata. Jak na jejich výběr a na co si dát pozor?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *