Zabavte své děti skvělým zahradním hřištěm. Budou ho milovat a vy získáte čas na odpočinek

Léto je ideální čas na nabrání nových sil. Jenže jak si odpočinout, pokud vaše děti vyžadují stálou pozornost a vaši přítomnost u svých dětských her? Jednoduše. Vytvořte jim na zahradě hřiště. Perfektní dětský koutek, ve kterém se zabaví samy i s přáteli a vy tak získáte tolik vzácný čas alespoň na pár chvilek odpočinku.

Dětské hřiště na zahradě nemusí stát celé jmění

Chcete dětem vytvořit jejich kouzelný koutek, ve kterém prožijí to nejkrásnější dětství, ale v dnešní náročné době vás tlačí rozpočet? Dětské hřiště nemusí stát desetitisíce. Zvlášť ti nejmenší ocení i minimalistickou variantu s pískovištěm a skluzavkou, ve které se zabaví i dlouhé hodiny. Oboje přitom můžete pohodlně pořídit i s nižším rozpočtem.

Co dalšího by na dětském zahradním hřišti nemělo chybět a zároveň vám to nijak zásadně nezasáhne do rodinných financí?

Co na hřišti rozhodně nesmí chybět?

Dětské hřiště na vlastní zahradě má jednu obrovskou výhodu – můžete si ho vytvořit přesně podle vašich představ i možností. A samozřejmě také podle zájmů a věku vašich dětí. Dnes už si můžete na zahradu pořídit klidně i lezeckou stěnu pro nejmenší, stejně jako „obyčejnou“ houpačku.

Tápete, co bude právě pro vaše děti tím nejlepším? Připravili jsme pro vás seznam základních hraček na zahradu, které nejenže každé dítě zaručeně potěší, ale současně i rozvíjí jeho kreativitu i motorické dovednosti.

Pískoviště

Pískoviště by rozhodně nemělo chybět na žádné zahradě. Ideální je pískoviště s krytem, který písek uchrání před nepřízní počasí i před toulavými kočkami.

A proč by se mělo pískoviště stát základem hřiště? Nejenže děti zkrátka baví, ale současně rozvíjí jejich kreativitu.

Tip na článek:  Jak zařídit dětem zahradu

Úplně nejmenší děti se díky pískovišti učí rozeznávat nové textury a při stavbách rozvíjí své motorické dovednosti. Pískoviště je samozřejmě skvělé nejen na zahradě – pokud děti vezmete na venkovní pískoviště, rozvíjíte tím jejich schopnosti komunikace a spolupráce s ostatními dětmi.

Skluzavka

Stejně tak už zmíněná skluzavka je pro děti nejen zábavou, ale také skvělou možností potrénovat rovnováhu a motoriku. Děti se na skluzavce naučí koordinaci pohybů a současně posílí pohybovou soustavu.

Houpačka

Houpačka – ať už ta na zahradě nebo v bytě, má podobné benefity jako skluzavka. Zvlášť pokud se jedná o houpačku, kterou děti musí rozhýbat správnou koordinací pohybů.

A jen si to přiznejme. Poté, co se děti uloží ke spánku, se na houpačce s dostatečnou nosností dovedou pěkně vyřádit a zrelaxovat i dospělí.

Trampolína

Na trampolíně mohou děti dovádět, což je unaví a zároveň si skákáním posilují svalstvo. Na trampolíně nemusí skákat pouze děti, ale můžete si s nimi zaskákat i vy. Děti budou mít určitě radost a vy také, protože se vrátíte do dětských let. Kdo by nechtěl zavzpomínat na dětská bezstarostná léta. Při výběru trampolíny dbejte na bezpeční prvky. Rozhodně na trampolíně není vhodné šetřit.

Zahradní domek a prolézačka

Pokud chcete dětem dopřát trochu něco navíc a váš rozpočet to umožňuje, skvělou zábavu si mohou užít také v zahradní pevnosti nebo domku. Ten může být „obyčejným“ domkem s dětskou kuchyňkou a útočištěm před světem tam venku, nebo klidně obrovskou pevností s vlastními hradbami, skluzavkou i prolézačkou.

Zahradní domky rozvíjí představivost, kreativitu a dětem poskytují pocit bezpečí ve vlastním světě a fantaziích a vybrat či postavit si ho můžete zase přesně na míru právě vašich dětí.

Vzácné chvíle klidu i radosti

Pokud máte zahradu a děti, nabízí se vám skutečně bohaté množství možností, jak vaše nejmenší rozvíjet i zabavit – a současně si užít tolik vzácné okamžiky klidu.

Nebojte se velkých investic – hřiště dětských snů zvládnete vytvořit i s minimálním rozpočtem a stokrát se vám vrátí v rozzářených dětských očích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *