Díl první: K novému domu nová zahrada

 

JamesDeMers / Pixabay

Postavili jste nedávno nový domeček, okolo nějž se rozprostírá pouze několik desítek či stovek metrů čtverečních čehosi matně připomínajícího zahradu, oázu klidu? Co vše ale musíte předem uvážit. A jak se ale pustit do díla, aniž byste šlápli, jak se říká, totálně vedle? Čtěte dále, a uvidíte!

Pustit se do díla můžete samozřejmě sami, ovšem pouze, jestliže máte alespoň malé zkušenosti a nastudovanou vhodnou literaturu. Není vůbec od věci o celé záležitosti pořádně přemýšlet, diskutovat s partnerem, odborníky. Čím více toho budete o zakládání zahrady vědět, tím lépe. Především byste si měli ujasnit, co vše od své budoucí zahrady očekáváte, k jakým konkrétním účelům by měla sloužit, či kdo v ní bude žít – samozřejmě myslíme na Vaše stávající či budoucí domácí mazlíčky, pejsky především. Zauvažujte, kolik jste ochotni investovat, jestli budete pěstovat užitkové rostliny, odpočívat v zahradě v bazénu nebo u krbu. Nebo snad dáváte přednost jezírku, krbu, skleníku?

Tip na článek:  Díl druhý: K novému domu nová zahrada

Svépomocí či s odbornou firmou?

Zamyslete se, zda jste ochotni investovat do odborné firmy, které pouze jednoduše předložíte své požadavky, nastíníte představy a klidně si můžete dát na čas totální dovolenou? Jestliže si ale troufáte na svépomocné zakládání – nejen – zelené plochy, jen tak dále. Nejprve začněte s terénními úpravami a vsaďte na oplocení zahrádky. Uvítáte jej nejen v případě, že Vám po zahradě běhá (či bude běhat) pes, ale uchráníte se i valné většině zvědavých pohledů sousedů a kolemjdoucích, uvidíte. Velice pěkně vypadá kombinace přírodního a umělého kamene s dřevem nenápadných barev.

Co nás čeká příště?

V dalším díle uvidíte, jak provést základní terénní úpravy, co by měla obytná část zahrady v každém případě obsahovat a podíváme se i do světa pěstovatelů. Těšit se můžete i na nalinkování barevné kompozice, které bude vhodná právě pro tu Vaši vznikající zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *