Nepodceňujte výběr vhodného stojanu pro slunečník!

Unsplash / Pixabay
Unsplash / Pixabay

Většina z nás se už nemůže dočkat letního lenošení na zahradě, které zahrnuje především pohodlné lehátko, slunečník, oblíbený drink a dobrou knihu. V našich představách je takový odpočinek naprosto dokonalý, v praxi však může být snadno narušen. Jak? Třeba slunečníkem kácejícím se k zemi zrovna v tu nejnevhodnější dobu. S kvalitním podstavcem pod slunečník Vám naštěstí podobná katastrofa nehrozí.

Jak vybrat správný stojan ke slunečníku?

Jaký vybrat stojan na slunečník není rozhodně žádná hračka. Dobré rozmýšlení Vám totiž zachrání nejen slunečník samotný, ale také květináče, nádobí na zahradním stole, nebo dokonce Vaše rodinné příslušníky. Špatně ukotvený slunečník může ohrozit dokonce i dospělého člověka. Ideální je, pokud Vám ohledně výběru vhodného podstavce dokáže poradit přímo prodejce Vašeho slunečníku. Ale s našimi radami si dokážete poradit i sami.

Stručně shrnuto, výběr podstavce ke slunečníku shrneme do následujících tří bodů:

  1. Minimálního zatížení v kg,
  2. průměru v cm,
  3. vzhledu stojanu.

Důležité údaje pro výběr podstavce

Především se vždy zajímejte o doporučené zatížení pro slunečník. Tento údaj představuje vždy minimální zatížení a bude Vám vyhovovat tehdy, když budete svůj zahradní slunečník umisťovat do závětří, kde mu nehrozí poryvy silného větru. Pokud ale tyto podmínky Vaše terasa či zahrada nesplňuje, kupte si stojan vhodný alespoň pro 1,5násobek uvedené minimální zátěže. Zejména velké zahradní slunečníky s průměrem 3 m a více potřebují stabilní ukotvení a těžším stojanem proto nic nezkazíte.

Tip na článek:  Díl první: K novému domu nová zahrada

U podstavců ale nezáleží pouze na hmotnosti. Důležité jsou i jiné parametry, například průměr stojanu. Velký slunečník ukotvený v podstavci s malým průměrem je stejně nebezpečný jako slunečník nedostatečně zatížený. Myslete na své bezpečí a pořiďte si robustní a dostatečně široký stojan ke slunečníku!

Stojan se musí i líbit!

Vzhled podstavce je samozřejmě také důležitý. Když už věnujeme velkou péči výběru zahradního nábytku, slunečníku i dalších doplňků na zahradu, nepokazíme přece celkový dojem nevzhledným stojanem na slunečník. Zvláště krásné jsou žulové stojany, stojany s ratanovým vyplétáním nebo nejrůznějšími barevnými kryty ladícími s potahem slunečníku.

Jestliže svůj slunečník schováte za zahradní sedací soupravu nebo pod stůl, vystačíte si samozřejmě i s jednoduššími, např. betonovými podstavci pod slunečník. Praktické a velice levné jsou i plastové stojany plnitelné vodou nebo pískem, které se po vyprázdnění velmi dobře přenášejí a skladují. Záleží tedy pouze na Vašich estetických požadavcích a finančních možnostech, jaký podstavec nakonec zvolíte. Rozhodně se nezapomeňte podívat i na kvalitní slunečníky z Kokiskashopu, díky kterým si užijete pohodovou chvíli na Vaší zahradě.

Nepodceňujte výběr vhodného stojanu pro slunečník!
Nepodceňujte výběr vhodného stojanu pro slunečník!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *