Bazény! Jaký vybrat? 

aghostmaycome / Pixabay

Vlastnit zahradu bez bazénu je v dnešní době nemyslitelné, zejména máte-li doma malé děti. Ovšem vybrat si bazén při dnešních nabídkách tolika druhů není vůbec jednoduché.  Z hlediska nejvyšší kvality a účelnosti můžeme bazény seřadit následovně:

  • nerezové
  • kompozitní
  • z těžké fólie
  • s keramickým obkladem
  • montované
  • plastové
  • plechové

Zapuštěné bazény 

Často se setkáváme s betonovými bazény, které jsou stavěny s betonovými bloky. Plavecký bazén lze v budoucnu okrášlit keramickými obklady nebo mozaikou. Betonové bazény – to je nákladné řešení, které vyžaduje delší čas na přípravu. Takové výrobky mohou mít jakýkoli tvar a rozměry.

Bazény vyrobené z polyesteru, pořídíte za nižší cenu, nenáročná instalace, za pár hodin hotovo.  Mohou mít různé tvary a barvy, navíc jsou často vybaveny pohodlným sedadlem a širokým schodištěm. Bazény z polyesteru se snadno udržují.

Kovové bazény mají kovový rám, který se vyrábí z pozinkované oceli. Nejčastěji mají kruhový nebo oválný tvar. Jsou lehčí než betonové bazény. Čištění nezabere moc času, protože povrch je velmi hladký.

Tip na článek:  Co dělat, když vám motorová pila přestane řezat? Vyzkoušejte brusky na řetěz

Nafukovací bazény navzdory společnému veřejnému mínění, mohou být poměrně velké, nejlevnější řešení pro vaši zahradu. Vzhledem k malé hloubce (obvykle několik desítek centimetrů), tyto výrobky jsou bezpečné pro děti. Důležitou výhodou nafukovacích bazénů je, že je můžete naplnit vodou během několika minut.

Jaký vybrat bazén

Při výběru bazénu si nejprve ujasněte, kolik lidí ho bude používat a k jakému účelu. Potřebujete ho na osvěžení pro sebe a menší děti, nebo si chcete v něm i zaplavat?  Stačí vám nadzemní bazén, nebo jej chcete zapustit do země? Rovněž je třeba zvážit i lokalitu, kde bydlíte a velikost bazénu. Pokud bydlíte někde na severu, tak drahý zapuštěný železobetonový bazén má sice neomezenou životnost, ale bez vytápění ho využijete maximálně tři měsíce v roce. Vytápění zase zvyšuje náklad na provoz. Levnější skládací bazény jsou v takovém případě lepším řešením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *