Bojíte se graffiti na fasádě? Ochraňte ji dříve, než bude pozdě!

Bojíte se graffiti na fasádě? Ochraňte ji dříve, než bude pozdě!
Bojíte se graffiti na fasádě? Ochraňte ji dříve, než bude pozdě!

Je ve vašem městě nebo ve vaší obci rozšířené graffiti a sprejerské kresby se stále objevují na nových domech a částech města? Bojíte se, že se graffiti objeví i na fasádě vašeho domu a nevíte, jaká je proti tomu účinná obrana? Bohužel ani kamerové systémy ani ploty a další manuální zábrany nedokáží mnohdy zabránit sprejerům ve vykonání díla. Pokud si rozmyslí, že váš dům pokreslí, máte jen minimální možnost obrany. I fasáda se ale dá ochránit dřív, než bude pozdě. Jak?

Přemýšlejte o nátěrech proti graffiti!

Velmi efektivní ochranou proti sprejerům jsou nátěry proti graffiti. Ty sice nezabrání sprejerům v tom, aby na vaší fasádě vytvořili kresbu nebo nápis, ale výrazným způsobem ulehčují čištění. Pokud by fasáda nebyla ochráněna nátěrem, sprej pronikne až do samotné struktury fasád a jeho odstranění je velmi složité. Je zapotřebí profesionální technika a zkušenosti v dané oblasti. Antigraffiti nátěr vytvoří na povrchu fasád neviditelnou ochrannou vrstvu, která zabrání, aby se spreje dostaly až do struktury materiálu, ale zůstávají na povrchu.

Tip na článek:  Potřebujete opravit chalupu? Vyzkoušejte tyto 3 vychytávky
Přemýšlejte o nátěrech proti graffiti!
Přemýšlejte o nátěrech proti graffiti!

Kde je hlavní rozdíl?

Možná si říkáte, že pokud je graffiti na fasádě, je vše jedno a ochrana není dostatečná? To jste ale na omylu. Rozdíly v ošetřené a neošetřené fasádě jsou obrovské. Čištění od graffiti na neošetřených fasádách nesložitým úkolem. Bez profesionální čistící technologie nedokážete odstranit graffiti dokonale. Na fasádě zůstanou stále vidět obrysy kresby nebo nápisu. Pokud byste chtěli odstranit i obrysy, hrozí velké riziko poškození fasády a dalších výdajů na opravy. Pokud bude fasáda ošetřena ochranným materiálem, barva zůstane na povrchu a dokonale jí zvládnete odstranit i domácím vysokotlakým vodním čističem – wapkou.

Jakou firmu kontaktovat?

Jestliže chcete svou fasádu dokonale ochránit, kontaktujte specializovanou firmu v této oblasti. Jedním z největších specialistů na odstranění graffiti Praha i na celém území ČR, je společnost ARS Axiom Real s.r.o., která se specializuje také na antigraffiti programy. Je důležité správně vybrat druh nátěru vzhledem k typu a stáří fasády. Jak vypadá samotné čištění fasády od graffiti, se můžete podívat ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *