Jak si vybrat správný gramofon?

Vychutnat si úžasný zvuk kvalitního gramofonu je fantastický zážitek. Nemusíte být ani audiofil s absolutním sluchem, abyste ten rozdíl poznali. Díky tomu jsou s námi gramofony i po více než 100 letech od jejich vynálezu a stále se těší velkému zájmu zákazníků. Díky tomu že gramofony prožívají svou renesanci, existuje na trhu velký výběr jednotlivých přístrojů, ze kterých si vyberou jak nenároční posluchači, tak špičkoví audiofilové.

Kde koupit kvalitní gramofon

Při hledání obchodu, který nabízí gramofony prodej, byste se měli zaměřit také na to, zdali je součástí obchodu poslechová místnost, kde si můžete kvalitu gramofonu vyzkoušet na vlastní uši, obzvláště pokud se chystáte investovat do dražšího hifi přístroje

Pokud hledáte kvalitní gramofony v Praze, obraťte se na firmu HTPshop, která tyto požadavky dokonale splňuje. Budete si moci navíc vybrat z ještě rozsáhlejšího sortimentu než v jiných obchodech. V nabídce naleznete gramofony různých značek a cenových kategorií, poháněné řemenovým převodem či přímo motorem.

Tip na článek:  Růst ceny zlata je šokující

Kolik stojí dobrý gramofon

Při výběru gramofonu se většina lidí zaměřuje také na cenu. Ceny gramofonů se totiž pohybují ve velkém rozpětí. Můžete si pořídit gramofon za 3 500 korun, ale také špičkový hifi přístroj, jehož cena, blížící se jednomu milionu korun je pro většinu lidí nedostupná. Abyste si pořídili kvalitní gramofon, nemusíte ale být žádný miliardář. Vysoce kvalitní hifi gramofony koupíte i za cenu okolo 20 tisíc korun. Vyberte si proto nejprve cenovou hladinu, ve které se chcete pohybovat, a posléze podle toho vybíráte kýžený přístroj. Nezapomeňte však, že každá hifi soustava je komplexní celek, ve kterém všechny součásti musí dokonale spolupracovat. Sebelepší gramofon vám nepomůže, nebude-li jeho signál zesílen kvalitním zesilovačem a prezentován kvalitními reproduktory.

gramofonová deska
Jak si vybrat správný gramofon?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *