Vytvořte si doma tu správnou vánoční atmosféru

Díky sváteční výzdobě jsou každé Vánoce jedinečné a kouzelné. Navíc s její pomocí zútulníte, rozzáříte a rozveselíte dům. A to se rozhodně počítá. Ale nenechte se mýlit, nemusíte se na výzdobu vrhnout se vší parádou a utratit tak obrovské peníze.

K vytvoření jedinečné atmosféry v interiéru toho totiž opravdu není třeba mnoho. Mnohdy stačí jen několik vánočních ozdob. Musíte je však vybrat správně.

Nejoblíbenější vánoční dekorace a ozdoby

Do této kategorie rozhodně neodmyslitelně patří všechny druhy ozdob a vánočních věnců. Nejde jen o  vánoční dekorace na stůl, ale také o ideální dekoraci pro krby, vchodové dveře apod. Nejrůznější lampičky a světelné řetězy pak mohou posloužit jako zajímavý dekorativní prvek v oknech nebo na zábradlí.

A pokud si chcete pořídit vánoční dekorace levně, pak vsaďte na ty přírodní. Mohou mít množství tvarů a forem – od papírových kuliček a šňůr šišek až třeba po vlastnoruční výrobky ze dřeva. Sváteční atmosféru pak pomohou vytvořit i svíčky ve stylizovaných svícnech a lampionech, sloužící jako ozdoba stolů, komod, parapetů apod.

Jak na zdobení vánočního stromku

Pokud začínáte s dekorací nejvýznamnějšího symbolu Vánoc u nás, pak pro začátek vsaďte na vánoční osvětlení. To musí přijít na stromek jako první, protože později byste ho věšeli jen obtížně kvůli různým ozdobám a dalším prvkům. Naopak vánoční řetězy přijdou na řadu až nakonec. Jsou takovou pomyslnou tečkou za celým úsilím.

Tip na článek:  Poděbrady lákají na malebnou přírodu i blízkost metropole

Ale zapomenout nesmíme ani na vánoční dekorace v podobě figurek. Letošním MUST HAVE jsou rozhodně sobi a jeleni, obalení nejlépe ve zlatých nebo stříbrných třpytkách. Jejich výhodou je fakt, že skvěle zapadnou do stylu každého interiéru. Mezi nejoblíbenější vánoční výzdobou však najdeme i mnohé další evergreeny.

Jmenovat lze například zasněžené vánoční stromky a dekorace (ty vám nahradí dotek paní Zimy, jež s každým rokem přichází stále později), půvabné ručně zdobené figurky z betlému (nebo jakékoliv jiné), pyšnící se mnoha barvami a samozřejmě také hudební skříňky či sněžítka v podobě sněhových koulí, které zkrátka a dobře lákají k zatřepání každého, kdo půjde okolo. Všechny tyto dekorace perfektně zdůrazní kouzlo Vánoc.

Aby byla atmosféra také vidět

Chcete dát celému světu vědět, že právě vy slavíte Vánoce v plné parádě? Pak nezapomeňte ani na vánoční dekorace na okno. Hodí se na ně všechny přírodní prvky (proutí, šišky, oříšky, sušené ovoce apod.), ale také jehličí ze živého stromu apod. To vše stačí navléknout na vhodný provázek nebo stuhu a vytvořit na okně dekorativní závěs.

Takové ozdoby nejenom skvěle vypadají, ale rovněž dlouho a krásně voní. Chcete se nechat širokou nabídkou vánočních dekorací inspirovat a nasát tu správnou atmosféru? Zkuste to na Decorise.cz. Můžete tu porovnat produkty z mnoha obchodů a vybrat si ten nejlepší.

Ornament Christmas Wooden  - Thalassa_Brytaye / Pixabay
Vytvořte si doma tu správnou vánoční atmosféru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *