Koberec do dětského pokoje patří – sáhněte po tom správném!

StockSnap / Pixabay

I když dnes většině domácností kralují snadno udržovatelné a levné plovoucí podlahy, bylo by chybou zanevřít na koberce. Zejména v dětském pokoji by alespoň ty kusové měly mít své stálé místo.

Nejenom, že vaše dítě zahřejí, ale také mu mohou poskytnout opravdu příjemné místo na hraní. Třeba dětský koberec silnice zabaví malé i velké chlapce i holčičky. Stačí ho doplnit třeba kupovanými nebo ručně vyráběnými domečky a několika autíčky – a skvělá hračka je na světě.

Když textilie, tak ty snadno udržovatelné

Kusový koberec se čistí velmi snadno. Nemusíte zajíždět vysavačem pod skříně nebo dolovat špínu z ohnutých rohů. A když se přece jenom zamaže příliš, snadno ho po čase vyměníte za nový. Aby k tomu však nedošlo předčasně, vsaďte pro jistotu na odolné a snadno čistitelné materiály. Nejvhodněji se jeví ty syntetické jako akryl či polyamid. Vypadají dobře, utlumí hluk, změkčí dopad dětské nožky a přitom z nich dostanete i ovocnou přesnídávku.

Kromě materiálu si dejte pozor také na použitý vlas. Ideálem je krátké a hustě tkané vlákno, které účinně zabrání hlubokému pronikání špíny do koberce. Z téhož důvodu dejte přednost krátce střiženému vlasu a nikoli kobercové smyčce. I když je populární, hodí se kobercová smyčka spíše na místa s opravdu intenzivním provozem. Je totiž odolnější, ale na omak zdaleka ne tak komfortní jako právě střižený vlas. Je stejně příjemná jako třeba dětské deky a motivuje dítě k delšímu času, strávenému na zemi. A to se rozhodně počítá.

Tip na článek:  Zařizujete dětský pokoj? Máme pro vás rady a tipy, jak nešlápnout vedle!

Dejte pozor na vhodné barvy

Ještě než koberec do pokoje pořídíte, se zamyslete nad tím, jakou má vaše dítě povahu. Jde přece jenom o nepřehlédnutelné vybavení pokojíčku, které do značné míry utváří atmosféru uvnitř. Temperamentní dítě potřebuje spíše uklidnění díky tlumeným barvám a naopak živé bary podpoří kreativitu přemýšlivých ratolestí. A ve stejném tónu doporučujeme ladit i další textilie v místnosti, např. závěsy, dětské prostěradlo apod. Barevný chaos totiž dětské psychice nijak nepřispívá, spíše naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *