Klimatizace a mýty o nich – kterým stále ještě věříte vy?

Asi stěží bychom našli kontroverznější běžné vybavení bytu či kanceláře. Zatímco jedni nemohou klimatizaci přijít na jméno, jiní si život bez jejích funkcí nedokáží představit. Ke které skupině patříte vy? Pokud  k té první, možná je na čase zjistit, zda tomuto šikovnému vynálezu lidstva přece jen tak trochu nekřivdíte.

Kvůli klimatizaci budeme častěji nemocní

Také si myslíte, že cirkulující vzduch pomáhá šířit patogeny po místnosti a tím přispívá např. v zimě k rozšíření chřipky? Ve skutečnosti je to přesně naopak. Nejrůznější původci chorob totiž skončí v jejích filtrech, a navíc zvlhčuje vzduch, což chrání vaše sliznice a činí je odolnějšími proti možnému útoku virů či bakterií.

Klimatizace = složité ovládání

Ano, uznáváme, že občas to tak vypadá. Taková klimatizace do kanceláře musí být opravdu nepřehledná obluda, když ji vaši kolegové dodnes neumějí správně nastavit a vy každý den mrznete. Ujišťujeme vás však, že ovládáním to není. Spíše neochotou a leností. Vždyť moderní klimatizace mívají i svůj dálkový ovladač nebo dokonce mobilní aplikaci, díky níž si všechno nastavíte přesně tak, jak potřebujete. A to třeba i z druhého konce světa.

Tip na článek:  Indukční desky nebo plyn?

Nástěnná klimatizace je drahá a nevzhledná

NE a NE. Vyšší pořizovací náklady se vám rychle vrátí díky levnému provozu. Vždyť dokonce i vytápění, které vám správně vybraná klimatizace do domu zajistí, je cenově více než příznivé. Stačí si vybrat model s označením A+++, u kterého jde vysoká energetická účinnost ruku v ruce právě s nízkou cenou chlazení i vytápění.

Je drahá a přitom umí jen ochlazovat vzduch

Nepopíráme, že kvalitní klimatizace do bytu či kanceláře nepatří právě k nejlevnějším. Ovšem na druhou stranu, rozhodně nenabízí jen jednu jedinou funkci. Naopak:

  • vzduch celkově čistí, odstraňuje z něj prach i alergeny,
  • snižuje vlhkost v bytě, čímž bojuje proti výskytu nebezpečných plísní,
  • dokáže v místnosti vytvářet ozón apod.

A jak takovou klimatizaci, která vám vždycky dodá něco navíc, poznat? Vezmeme-li si za příklad oblíbené domácí klimatizace Samsung, pak zjistíme, že jejich vyšší cena je vyvážena kvalitními a především efektivními invertorovými motory, velkým rozsahem funkcí a snadným ovládáním. Přesvědčit se o tom můžete například na stránkách samsungklimatizace.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *