Zimní hřejivé posezení venku vám dopřejí plynové zářiče

ZariceI když je venku chladno, nemusíte si odepírat oblíbené posezení venku, třeba na balkoně nebo na terase. Stačí k tomu jediné – pořídit si venkovní tepelný zářič.

Ideální je stojanový plynový zářič na propan-butan, sloužící k ohřevu vzduchu v exteriéru. Plynové topidlo se připojuje k propan-butanové lahvi prostřednictvím připojovací sady. Samotná plynová láhev je umístěna v základně zářiče, použít je možné jak 5 kg, tak 10 kg plynovou láhev. Plynová topidla jsou vybavena zapalováním, regulací výkonu a mají bezpečnostní pojistku, jež v případě zhasnutí plamene, nebo převrhnutí topidla uzavře přívod plynu k hořáku. Základna bývá vyrobena z kovu (ocel, nerez), na výběr jsou i modely vyrobené z imitace dřeva, nebo oblíbeného ratanu. Některé modely disponují naklápěcím kloboukem, který tak umožní směrovat teplo požadovaným směrem. Konstrukce jsou řešeny účelně a díky integrovaným kolečkům a otvorům na ruce pro uchopení je lze velmi snadno přemisťovat. Běžná výška těchto zářičů se pohybuje kolem 220 cm, základna je dostatečně široká na to, aby zaručila maximální stabilitu zářiče. Teplo spolehlivě rozprostře klobouk o rozměru 70 – 80 cm až do okruhu cca 9 m.

Tip na článek:  Lekníny aneb hastrmanovo kvítí

Druhou variantou jsou přenosné plynové zářiče, které se umísťují na stůl. Připojují se stejně jako stojanové zářiče prostřednictvím připojovací sady, avšak nikoliv k 5 či 10 kg bombě, ale k 2 kg plynové bombě. Tyto zářiče jsou vybaveny piezo zapalováním, regulací výkonu bezpečnostní pojistkou pro případ zhasnutí plamene nebo převržení topidla, která v takovém případě uzavře přívod plynu. Přenosné zářiče jsou vhodné zejména pro menší prostory (výhřevnost do cca 3 metrů), a pokud je postavíte na stůl se středovým otvorem pro slunečník, můžete jej využít pro přívod připojovací hadice k láhvi umístěné pod stolem. Je třeba si uvědomit, že plynové zářiče jsou určené pro venkovní použití s přísunem čerstvého vzduchu, na kterém můžete díky nim strávit spoustu pěkných chvil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *