Elektrodová vs. invertorová svářečka: Jaký je mezi nimi rozdíl a kterou se vyplatí pořídit do domácí dílny?

Pokud se řadíte mezi vášnivé kutily a rádi si většinu věcí opravujete sami, nebo jen rádi tvoříte, neměla by ve vaší výbavě chybět svářečka. Manipulace s ní však nemusí být zrovna jednoduchá, a proto se nevyplácí sáhnout hned po první, na kterou narazíte.

Elektrodová, nebo invertorová svářečka?

Pokud se rozhodnete dovybavit svoji domácí dílnu, určitě byste do ní neměli zapomenout přidat i svářečku. S její pomocí totiž zvládnete doma i náročnější opravy či stavby, na které byste museli jinak volat profesionály. Aby vám však svářečka dobře sloužila, musíte ji nejprve správně vybrat.

Na trhu se běžně setkáte se dvěma druhy, a to elektrodovou a invertorovou svářečkou, přičemž každá má svá specifika. První varianta je považována za pomyslnou klasiku, kdy svařujete pomocí střídavého proudu. Takové přístroje jsou oblíbené zejména pro svoji nízkou cenu, která se odráží na celkovém výkonu.

Modernější alternativou je invertorová svářečka, která je sice dražší, ale nabídne vám potřebnou kvalitu. Velkou výhodou je samotná váha invertoru, který je velmi lehký a můžete si ho tedy vzít téměř kamkoliv. Jeho prostřednictvím můžete svařovat i pomocí metody TIG, kdy celý proces provádíte v ochranné atmosféře netečného plynu, díky čemuž budete mít vyšší kontrolu a budete i mnohem přesnější.

Tip na článek:  Vyznáte se v kalibrech? Nabídka je překvapivě pestrá

Nezapomeňte na bezpečnost

I když sváření není žádná raketová věda, neměli byste během něj v žádném případě podcenit bezpečnost. Stačí malá chyba a může dojít i k vážné nehodě. Investovat byste neměli pouze do kvalitních svářečských rukavic, ale i samostmívací kukly. Ta je upravena tak, aby v reálném čase reagovala na změnu světla a chránila efektivně váš zrak.

Všechno příslušenství včetně svářečky můžete koupit od české značky Pantermax, která se snaží svým zákazníkům nabídnout kvalitu a zároveň i příznivé ceny. V její nabídce naleznete širokou nabídku svářečských zdrojů a příslušenství, s jejichž výběrem vám rádi poradí a pokusí se najít pro vás to nejlepší řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *