Nevíte, jak efektivně ověřit rozměry výrobků? Vsaďte na klasický kalibr!

Výroba jakýchkoliv produktů vyžaduje především preciznost, pečlivost a přesnost. Toho je možné dosáhnout pouze kvalitní kontrolou během celého výrobního procesu, což však nemusí být vždy zrovna jednoduchý úkol. Bohužel ani nejnovější technologie nenabízí řešení na všechno, a je tedy někdy nutné sáhnout i po úplné klasice například v podobě kalibru.

Efektivní kontrola výrobků

I když se může zdát, že se kalibr neřadí zrovna mezi nejmodernější nástroje, není tomu tak. Jedná se totiž o jeden z mála prostředků, s jehož pomocí můžete provádět efektivní kontrolu výrobků. Vaše výroba bude mnohem přesnější a budete dosahovat i požadované kvality, přičemž několikanásobně snížíte pravděpodobnost, že se vadný kus dostane přímo k zákazníkovy.

Kalibr přitom může mít hned několik podob, a to podle toho, k čemu je určený. Běžně se setkáte se třemi základními kategoriemi kalibru, které však mohou být různě upravovány podle potřeb jednotlivých výrobců.

Tři základní kategorie obsahují:

  • třmenové kalibry – jsou používány ve většině provozech, kdy je jejich prostřednictvím možné kontrolovat vnější rozměry (délka, šířka, hloubka),
  • válečkové kalibry – jsou určeny pro kontrolu oválných otvorů u obrobků,
  • závitové kalibry – své využití najdou u kontroly závitů, u kterých je možné prověřit jak jejich vnitřní stranu, tak i tu vnější.
Tip na článek:  Vyznáte se v kalibrech? Nabídka je překvapivě pestrá

Nízká počáteční investice a úspora nákladů

Velkou výhodou kalibrů je jejich nízká cena, díky čemuž se nějak výrazně nezvýší náklady vynaložené na výrobu. Ty se naopak sníží, a to ve spojitosti s nižším počtem vadných kusů, které budete moci vyřadit z výroby hned při shledání vady.

Jestliže vaše výrobky disponují specifickými rozměry, a i přesto chcete využívat ke kontrole kalibry, můžete si je nechat vyrobit na míru. Tuto možnost nabízí i česká firma Michovský – TOOLS s.r.o., která má ve své nabídce i další nástroje, které využijete zejména při obrábění kovů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *