Jak opticky rozdělit místnosti? Pomůže vám i textil

Malé byty jsou dnes trendem, ovšem čím skromnější je obývaný prostor, tím těžší bývá udržet v něm řád. Už jen rozdělení na jednotlivé zóny může být problém. A přitom je nesmírně důležité oddělit od sebe místo pro práci, relax nebo třeba cvičení.

Pomáhá to naší psychické pohodě. Vždy se totiž lépe orientujeme tam, kde se vyznáme. Stačí přejít do té správné zóny a okamžitě se naladíme na žádoucí vlnu. Jde o ten samý princip, podle něhož například není vhodné pracovat v posteli. Přítomnost polštářů, známého povlečení  apod. v nás totiž vyvolává spíše chuť k odpočinku, než ke kreativní či tvůrčí činnosti. Ani učit se tu není příliš vhodné.

S psychikou si poradí barvy

Leckdy naštěstí stačí málo. Potřebujete izolovat svůj pracovní kout od okolního ruchu a shonu? Pomohou vám závěsy nebo alespoň záclony. Důležitý je vizuální dojem. Obklopte se barvami, které vybízejí k lepšímu pracovnímu nasazení a podpoří vás v soustředění. Jde například o zelenou, tlumené odstíny červené, případně žlutou či oranžovou.

Tip na článek:  Tipy pro nákup bytového textilu pro skutečné milovníky detailů

Modrá či pastelové odstíny žluté, zelené či růžové se naopak hodí pro relaxaci a odpočinek. Mysl se jejich prostřednictvím zklidní a váš odpočinek tak bude intenzivnější a hlubší. Chcete se naopak nabudit nebo povzbudit k lepším výkonům? Zvládnete to i ve „fitness“ zóně v obýváku. Stačí ji dekorovat červeným nebo oranžovým voálem, vsadit na cvičební podložku obdobné barvy apod.

S barvami se vyplatí trochu si pohrát

A jak potřebnou náladu do svěřeného prostoru dostat? Není nutné hned shánět vhodné barvy na výmalbu. Pomoci vám může i bytový textil. Leckdy se hodí třeba  i šikovně zvolený povlak na polštář, deka – případně i ubrus.

V každém případě však nakupujte tam, kde vás díky širokému výběru ve vašich záměrech nijak neomezují. Naším tipem je specializovaný e-shop Dante.cz. Sortiment zde můžete filtrovat přímo podle požadovaných barev i podle dalších kritérií. Vždy si tak vyberete.

Jak opticky rozdělit místnosti? Pomůže vám i textil
Jak opticky rozdělit místnosti? Pomůže vám i textil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *