Jak na stěhování rychle a efektivně

Stěhování nemusí být šíleným zážitkem. Stěhování může být naopak velice zábavné. Jenom je třeba se na to připravit. Se stěhováním můžete začít už několik měsíců před vystěhováním, kdy do krabic sbalíte vše nepotřebné nebo vše, co ke každodennímu životu nevyžadujete. Než vám přijede na pomoc stěhovací služba, která vám slíbila, že vám se stěhováním bytu pomůže, vyplatí se mít sbalené. Abyste však nemuseli balit dlouho, začněte vyhazovat nebo prodávat na internetu vše potřebné. Nostalgie se vás nesmí zmocnit.

Pokud máte sbalené, určitě už čekáte na stěhovací firmu. Je výhodné si stěhovací firmu najmout v místě stěhování, jelikož bude stěhování opravdu rychlé a efektivní. Třeba takové stěhování Praha nebo Brno či Ostrava, je velký rozdíl. Samozřejmě pokud nechcete za profesionální stěhováky platit nebo pokud těmto službám nevěříte, nabízí se otázka, jak tedy dál postupovat, když je vše sbalené.

Máte správné auto?

Jestliže se rozhodnete přestěhovat se svépomocí, měli byste mít k dispozici správné auto. To si lze půjčit z prodejen automobilů nebo od přátel. Existují také nejrůznější služby, v rámci kterých si můžete auto půjčit za hubičku. Máme na mysli hlavně startupy, které se zaměřují na sdílení automobilů mezi uživateli.

Papírování jako součást stěhování

Je však třeba konstatovat, že stěhování není jenom o balení nebo o demontování, respektive montování nábytku. Stěhování je také o papírování. Těsně před zahájením balení je dobré odpojit elektřinu, vypnout plyn, také vodu. S dodavateli energií a internetového připojení je nutné před opuštěním domácnosti rozvázat smlouvy. Kromě toho musíte odhlásit z adresy svůj trvalý pobyt a ohlásit to na všechny úřady.

Po nastěhování do nového bytu nebo domu se proces bude opakovat, ale jenom v obráceném provedení. Musíte tedy uzavřít smlouvy s dodavateli energií, také je nutné informovat o změně trvalého bydliště všechny případné úřady.

Jeden myslel na “Jak na stěhování rychle a efektivně

  • 7.3.2022 (15.00)
    Trvalý odkaz

    Tak podle mě, je nejlepším a hlavně nejjednodušším způsobem je zařízení si stěhováků. Také jsem je pořád odmítal, dokud už mi mé 10 stěhování nelezlo krkem :D Tak jsem si objednal stěhováky (https://stehovanikoruna.cz) a bylo to lepší než jsem mohl čekat :D

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *