Jak si vybrat stylový a zároveň funkční komín

Komín je pro většinu domů naprostou nezbytností. Pokud se chystáte stavět nový dům, je třeba se předem rozhodnout, jak budete komín u vašeho domu realizovat. Možností máte hned několik, ne všechny jsou však pro vás zrovna výhodné. Záleží především na typu paliva, kterým budete vytápět. Univerzálním řešením jsou nerezové komíny, které se vyznačují dostatečnou odolností, aby mohly odvádět spaliny z tuhých, kapalných i plynných paliv.

Na rozdíl od zděného komínu je nerezový komín naprosto odolný vůči působení chemických látek, které vznikají spalováním tuhých paliv, ty jsou totiž hodně agresivní a ve styku se zděným komínem působí problémy. Nerezové komíny jsou dostatečně odolné také vůči vlhkosti i extrémním teplotám, kterým je komín vystaven. Díky nerezové oceli a také díky tomu, že nerezový komín je realizován jako stavebnicový systém, který se skládá z jednotlivých dílů, je s komínem velmi dobrá manipulace a snadno se instaluje. Nízká hmotnost přináší také další výhodu v tom, že komín nepotřebuje vlastní základ a v případě, že ho chcete instalovat dodatečně, můžete jej připevnit na dům zvenku na fasádu.

Tip na článek:  Nejžádanější výrobky z nerezové oceli

Nerezové komíny se vyrábí v mnoha různých provedeních, nejjednodušším řešením pro stávající komíny, které chcete vylepšit a prodloužit jim životnost, jsou jednoplášťové nerezové komíny, které lze použít jako komínové vložky nebo také jako samostatný plnohodnotný komín, další možností je izolovaný dvouplášťový komín, který je ideální pro použití v interiéru, díky tepelné izolaci mezi nerezovými plášti se o povrch komínu v interiéru nespálíte. Komíny nerez jsou velmi estetické díky nerezové oceli, ze které jsou vyrobeny, působí velmi moderně a čistě. Neváhejte a svěřte vaše spaliny spolehlivému komínu z nerezové oceli, který vám bude sloužit dlouhá léta, sestavte si komín na míru a užívejte si příjemné teplo domova bez starostí.

Jak si vybrat stylový a zároveň funkční komín
Jak si vybrat stylový a zároveň funkční komín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *