Jak zařídit kancelář, aby v sobě kombinovala pohodlí i profesionalitu?

kancelářský stůl
Free-Photos / Pixabay

Strohé a maximálně efektivně vyhlížející kanceláře dělají na klienty nepochybně dojem. Ovšem necítí-li se v nich jejich obyvatelé dobře, jen těžko mohou ve své hlavní roli obstát se ctí. A jak se tedy s tímto dilematem vypořádat?

Ať už si vybíráte celou novou kolekci nábytku nebo jen kancelářský stůl, měli byste se zaměřit na to, zda půjde jen o váš soukromý prostor, či zda se tu dveře netrhnou díky vašim kolegům či návštěvám.

Rozhovor s klientem vyžaduje správné místo

Pokud pro vás platí ta druhá varianta, pohlídejte si, aby bylo vaše zázemí maximálně útulné. Vést rozhovor s klientem za pracovním stolem, který sezení z obou stran jednoduše nepředpokládá, je zkrátka neslušné.

Mezi nutný kancelářský nábytek by se tak měl zařadit třeba i nízký stolek a křesílko, jež umístíte někam do přívětivě vyhlížejícího rohu. Dejte si pozor, abyste ho vždy nějak zútulnili. Může jít o barevný závěs, vázu s květinou nebo třeba dekorativní stojací lampu.

A umožní-li to vás šéf, může na sobě kancelářská skříň anebo kupříkladu okno nést i nějakou tu ozdobnou samolepku – nejlépe s motivem, odrážejícím motto či zaměření vaší firmy. Pomáhá to vytvořit u návštěvníků lepší první dojem.

Tip na článek:  Značková plastová okna se vyplatí

Nábytek rozestavte podle okna i svých preferencí

Na denním světle se cítíme nejlépe, takže pokud je to možné, snažte se svůj pracovní kout přemístit co nejblíže k oknu. Ale pozor, obrazovka počítače by se nikdy neměla nacházet přímo naproti okenní tabuli. Chybou by ovšem také bylo umístit ji do tmavého rohu. Přesné umístění šuplíků a  dalších doplňků pak zcela podřiďte tomu, zda jste levák nebo pravák.

A co dál? Jste-li komunikativní a otevření, zvolte si místo co nejdále od dveří. Naopak lidé, kteří se s ostatními příliš sdružovat nechtějí, sedí k tomuto prvku nejblíže – schválně se někdy podívejte na to, kde mají své stoly vrcholoví manažeři.

Je-li vás v místnosti více, vsaďte také na různé (alespoň optické) překážky, které vás alespoň částečně oddělí od okolního ruchu a shonu. Jak na to se můžete inspirovat například v e-shopu Ajprodukty.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *