Milujete víno? Pak při navrhování kuchyně nezapomeňte na vinotéku

Pokud patříte mezi skutečné vinařské nadšence, pak byste měli na vhodný prostor pro sledování vašich oblíbených ročníků myslet už při návrhu své nové kuchyně. Trendem jsou zejména vestavné spotřebiče, jež neruší okolní harmonii místnosti a dají se umístit opravdu kamkoliv.

Při výběru vestavné vinotéky je důležité dbát kromě perfektního designu i na její kvalitu a především životnost. Výměna bývá totiž drahá a leckdy zasáhne do celé koncepce kuchyně. A jak by měla ideální domácí vinotéka vypadat?

Víc, než jen lednice na víno

Především myslete na to, že její využití je multifunkční. Hodí se totiž pro krátkodobé i dlouhodobé skladování vína. Ukládáte-li lahve do jejích útrob ve svislé poloze, jsou perfektně chráněny proti vysychání, zápachu, vlhkosti i nepříjemnému kolísání okolní teploty.

Jestliže máte rádi jen jeden typ vína (např. bílé či červené), bude vám stačit jednozónová vestavná vinotéka, v opačném případě chtějte spotřebič s více zónami. A co velikost? K mání jsou modely jen na pár lahví, ale i na stovky skvělých kousků. Vždy však bývá lepší počítat raději s o něco větším vnitřním objemem. Stačí jedny narozeniny a díky svým přátelům budete vínem zásobeni opravdu bohatě.

Tip na článek:  Než si objednáte novou střechu – nad čím se zamyslet?

Regulované teplotní zóny, dřevěné rošty a další

Nemá-li být vaše vinotéka jen obyčejnou chladničkou na víno, dbejte při její volbě na každý detail. Dobrým poznávacím znamením vyšších tříd je například možnost teplotní regulace jednotlivých zón nebo přítomnost oddělujících dřevěných roštů.

Řídit se můžete také osvědčenými značkami. Mezi špičky v oboru patří určitě vinotéka LIEBHERR, ale chybu neuděláte ani s produkty z dílny DUNAVOX či HUMIVOX. LIEBHERR však přináší na náš trh tu pravou německou kvalitu a patří opravdu do světové špičky. A tomu samozřejmě odpovídá i cena. Jde však o dlouhodobou a po všech stránkách výhodnou investici, za to vám ručíme.

Milujete víno? Pak při navrhování kuchyně nezapomeňte na vinotéku
Milujete víno? Pak při navrhování kuchyně nezapomeňte na vinotéku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *