Venku čeká děti spousta zajímavých věcí, ukažte jim je

Ben_Kerckx / Pixabay

Děti dnes tráví venku mnohem méně času, než by bylo třeba. Odborníci mluví o pěti až šesti hodinách, realita se však pohybuje okolo pouhých 45 minut. Mohou za to školní povinnosti, ale i kroužky či jednoduše nedostatek vhodných příležitostí. A co s tím?

Naučte děti dělat venku i běžné věci

Potřebujete se s dítětem naučit na zkoušku z matematiky, čtete hezkou knihu nebo si chcete luštit křížovky? Pokud je hezky, můžete tyto aktivity klidně provozovat venku. Veřejný prostor se spoustou laviček, stolů, případně s velkou plochou udržovaného trávníku je pro to to jako stvořený. Chce to jen překonat ostych a začít dělat věci trochu jinak. Na vysedávání doma bude dost času v zimě, a navíc přísun čerstvého vzduchu a kyslíku má pozitivní dopad na naši mysl.

Když to děti na hřišti nebaví…

Chodit na stále stejné dětské hřiště může být docela otrava, a to nejenom pro děti, ale i pro rodiče. Porozhlédněte se trochu ve svém okolí a čas od času si dopřejte i trochu delší procházku než jen do nejbližšího parku.

Tip na článek:  Sušená krása pro váš byt

Dejte na doporučení svých kamarádek nebo se zaměřte na to, kdo konkrétní hřiště stavěl. Například společnost HAGS Praha patří v našich končinách k nejlepším. Právě díky její iniciativě dnes mají děti mnohem více příležitostí ke hraní, než kdy dříve. Pod její taktovkou vzniklo už přes 850 středních a velkých hřišť a další se chystají. Houpačky, skluzavky a jiné herní prvky jsou bezpečné a odolné proti vandalismu. Nemusíte proto pokaždé pracně obcházet všechny atrakce a hledat vzniklá poškození. Součástí dětských hřišť od HAGS Praha je i nezbytný městský mobiliář, například lavičky nebo odpadkové koše.

Vyhlaste soutěž!

Nechce se vám dnes nikam daleko, ale pobytu venku se nechcete vzdát? Nevadí! Zadejte dětem nějaký zajímavý úkol. Třeba kolik větviček dokážeš nanosit na chodník? Dojdeš na konec hřiště jenom po špičkách? Jak hlubokou jámu uděláš na tom pískovišti? Děti milují výzvy a jakmile začnou soutěžit mezi sebou, máte už vyhráno. Jen nezapomeňte, že po každé soutěži by měla následovat odměna. Nemusí to být hned pytlík bonbónů, stačí třeba smajlíková samolepka nebo tetování ze žvýkaček. I drobnosti potěší a na čerstvém vzduchu o to víc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *