Klimatizace doma i v zaměstnání

matuska / Pixabay

Všichni se během zimy těší na větší příval slunečních paprsků. Teplo je každému příjemné, ale nic nesmí překročit určité meze. Velká parna člověka dovedou dost otrávit a zdravotně mu i uškodit. V současné době však není problém vnitřní prostory ochladit na přijatelnou hodnotu.

Příjemné prostředí udrží lepší náladu

Člověk se musí cítit v pohodě doma i ve firmě. Pokud však nechce jenom nechutně polehávat, zívat a podléhat špatné náladě, potřebuje se cítit skvěle. Přílišné vedro vyřeší nainstalování dostatečně výkonné klimatizace. Doma si každý nastaví teplotu podle potřeby, ale v práci může nastat problém. Hlavně, když zde tráví čas více lidí najednou. Podle zveřejněných vědeckých výzkumů jsou klimatizace v zaměstnání nastaveny především tak, aby vyhovovaly metabolismu mužů. Ženy pak mají potíže s tím, že jim je větší zima. Tepelná pohoda se tedy musí přizpůsobit tak, aby vyhovovala většině.

Co umí moderní klimatizace

Výběr závisí na individuálních podmínkách, ale určitě nezanedbejte prozkoumání údajů o výkonu a hlučnosti. U mobilních typů si uvědomíte, že nemusíte provádět rozsáhlé stavební práce, ale postačí hadici umístit třeba do prostoru okna, kde se bude odvádět teplý vzduch ven. Nové designy jistě potěší a lépe vyniknou v moderních interiérech, ale nechybí ani mnoho zajímavých funkcí. Klimatizace Daitsu umí fungovat v režimu chlazení tak, že se postupně zvyšují teploty o 1º C v intervalu třiceti minut během sedmi hodin. Zvolit lze různé rychlosti – od nízké po vysokou, ale i auto. Nastavení teploty probíhá velice snadno pomocí tlačítka. Mezi provozními režimy najdete kromě chlazení a auto funkce i ventilaci, topení a odvlhčování. Aktuální stav pokojové teploty oznamuje LED displej. Směr výfuku vzduchu se kontroluje kývajícími se lamelami. Zařízením můžete jednoduše pohybovat pomocí koleček a volbu funkcí zvládnete díky multifunkčnímu dálkovému ovládání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *