Velká sedačka je skvělá i v malém pokoji aneb za výhodami moderního interiéru

Když se řekne moderní styl, jen málokdo si pod tím umí představit něco konkrétního. Nechte se inspirovat bydlením, které definoval například i známý architekt Ludwig Mies van der Rohe. Nabídne vám totiž i možnosti, o kterých jste nejspíš dosud ani neuvažovali.

Dobrým příkladem může být například obývací pokoj a výběr sedačky. Moderní styl nevnímá každou místnost jako samostatný solitér – naopak. Jednotlivé kolekce nábytku propojuje a harmonizuje tak, abyste si snadno vybrali ty nejvhodnější kousky pro svou ložnici, obývací pokoj nebo jídelnu i vy. Sedací souprava tak může ladit v případě propojených místností třeba s vaší kuchyňskou deskou.

Sedačka rozdělí prostor na jednotlivé zóny

Prim by mělo hrát zejména pohodlí. Máte rádi dostatek prostoru pro nohy nebo milujete rodinná setkání? Zapomeňte na poučky o malých kusech nábytku a vzdušnosti. Opticky zvětšete svůj obývací pokoj třeba zrcadly či vhodnou výmalbou, ale nenechte se připravit o pohodlí velkého posezení.

Šikovné sedací soupravy navíc mohou od sebe jednotlivé části pokoje šikovně oddělit. Za nimi tak snadno najdete koutek pro osobní pracovnu, levá strana může sloužit dětem apod. Vyhnete se tak kumulování nepořádku nebo prostému „boji“ o sdílení prostoru.

Tip na článek:  Kde hledat inspiraci na vánoční výzdobu a osvětlení?

Sázka na vhodné materiály

Moderní styl vám však může pomoci ještě jedním svým pravidlem: jednoduchostí. Velká sedačka v malé místnosti totiž potřebuje vždy střízlivý výběr barev. Ideální je jednobarevnost bez výrazného členění, tedy žádné ozdobné prošívání apod. Opravdu kvalitní nábytek vám nabídne výběr z mnoha variant, takže vám nehrozí, že si do bytu pozvete nějaké nevzhledné monstrum, které sice bude pohodlné, ale jinak do vašeho interiéru vůbec nezapadne.

Tento přístup k bydlení je zkrátka hravý a praktický. Snadno s ním vybavíte celé své bydlení, případně snadno nahradíte již dosluhující kousky nábytku takovými, které do stávajícího interiéru jednoduše zapadnou. K mání jsou celé nábytkové sestavy i samostatné nábytkové prvky – od kompletní kuchyně až třeba po designové poličky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *