Nejlepší ochranou před zloději jsou kvalitní dveře

Zabezpečení vstupu do bytu či domu je opravdu důležité. Vždyť právě dveře budou tím prvním, co se nezvaným návštěvníkům postaví do cesty. A zlaté pravidlo říká, že pokud nebude zloději stačit k jejich překonání necelých pět minut, raději svou snahu vzdá.

Tím prvním, na co se takový lapka dívá, jsou rozhodně bezpečnostní prvky. Poctivé kování a kvalitní zámek lze s trochou praxe rozeznat na první pohled. A proto je nutné vybírat bezpečnostní dveře do domu či bytu opravdu pečlivě.

Počet vykradených nemovitostí se rok od roku zvyšuje

Stačí nahlédnout do policejních statistik. Nejenom, že čísla jsou stále vyšší, ale nejrůznější vloupání do obytných prostor patří k těm typům deliktů, které se objasňují nejobtížněji. O velké nebezpečí jde zejména v době dovolených. Sousedé nepoznají, zda k vašemu domu opravdu přijeli stěhováci, či zda jde o něco nekalého. Bohužel, nezvaní návštěvníci umí být stále vynalézavější.

Tip na článek:  Výměna oken

Jaké bezpečnostní prvky si při výběru pohlídat

Chcete vchodové dveře, které by váš majetek beze zbytku ochránily? Držte se při výběru čtyř důležitých kritérií:

  • Bezpečnostní certifikát dveří, odpovídající konkrétnímu nabízenému typu.
  • Totéž chtějte i u kování a kliky. Musí jít o stejnou (nebo lepší) třídu než v případě samotných dveří.
  • Kvalita materiálů – určitě vynechte levný plast a povrchy, zdobené fólií či tapetou.
  • Protipožární certifikát (pokud vybíráte dveře do bytu).

A chtějte samozřejmě i odbornou montáž, špatné osazení dveří totiž dokáže jejich bezpečnostní efekt téměř úplně potlačit. Jako třešničku na dortu si pak pohlídejte i dostupnost servisu a zámečnické pohotovosti. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám něco podobného bude hodit.

Kde pořídit kvalitní ochranu vašeho bydlení

A když bezpečnostní dveře do bytu či domu, tak nejlépe od výrobce s třicetiletou tradicí. Firma Next.cz nabízí svým zákazníkům všechny potřebné bezpečnostní certifikáty, ovšem nezapomíná ani na množství zajímavých a krásných designů. Nebudete tak muset dělat kompromisy mezi bezpečností a estetikou. A výběr správného modelu je otázkou několika minut. Vyzkoušejte to na Next.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *