Okna jsou investicí na celý život, přesto při jejich výběru děláme neodpustitelné chyby

StockSnap / Pixabay

Zeptejte se sami sebe, kolikrát za svůj život chcete okna ve svém domě či bytě měnit. Jen jednou, ale zato pořádně – takový by měl být váš cíl. Rozhodovat se tedy při výběru vhodného dodavatele jen podle ceny tak rozhodně není dobrý nápad.

Netvrdíme, že cena není důležitá – to v žádném případě. Ovšem leckdy můžete naopak v dobrém úmyslu zaplatit i zcela zbytečně za to, co reálně ani nepotřebujete. Například taková dvojskla a trojskla – zdaleka neplatí, že celý objekt musí být obsazen jedním nebo druhým typem. Naopak, odborník podle orientace fasády a dalších faktorů spolehlivě určí, kde zvýšenou ochranu skutečně plnohodnotně využijete a kde by byla naopak zbytečná.

Nezapomeňte, že monitory počítačů zkreslují

Zamilovali jste se třeba do oken se sametovým efektem nebo chcete své nové rámy perfektně sladit se vstupními dveřmi a dalšími prvky fasády? Pak se na on-line nákupy určitě nespoléhejte. Každý monitor totiž zkresluje a realita nakonec může být od vašich představ značně odlišná.

Na pobočce zvolené firmy si můžete všechno nejenom prohlédnout, ale také osahat. Nenechte se uspokojit sliby o pohodlném otevírání a snadné údržbě – vyzkoušejte si to na vlastní kůži! Možná vás překvapí, že i taková „obyčejná“ plastová okna mohou vypadat perfektně a není tedy třeba investovat do znovuobjevených dřevěných či moderních hliníkových.

Tip na článek:  To tedy máte kliku!

Hledejte prodejce v místě svého bydliště

Firem, poskytujících podobné služby, bude jistě ve vašem okolí dost a dost. Ale když dojde na osobní kontakt a kamennou pobočku, pak jejich řady značně prořídnou. Vyzkoušejte si, co se stane, když do internetového vyhledávače zadáte slovní spojení plastová okna Ostrava. Možností bude hodně, ale těch skutečně relevantních už jen pár.

A není to jen o osobním setkání s materiály, ale také s odborníky, kteří mohou pomoci navrhnout správné řešení v netradičních situacích nebo poradit s dalšími aspekty – od účinného tlumení hluku  v okolí hlavní silnice až třeba po zabezpečení před zloději. Samozřejmostí by také mělo být zaměření oken přímo u vás doma, díky čemuž dostanete skutečný „produkt na míru“ i s přesnou kalkulací ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *