Jak využít na zahradě stínící sítě? Jsou variabilnější než tušíte

Díky své lehkosti umožňují snadnou manipulaci a proto se uplatní i tam, kde by jiné řešení nebylo možné. Nezatíží ani lehkou konstrukci, takže snadno vytvoří optický předěl mezi dvěma užitkovými zónami zahrady a poskytnou tak všem jejím obyvatelům kýžené soukromí.

A to je jen jedno z mnoha využití, které plachty a stínící sítě na zahradě mají. Ve hře tak rozhodně není jenom ochrana proti slunci a větru, ale také lepší využitelnost zahrady nebo vylepšení celkového estetického dojmu.

Nejen na zahradu, ale třeba i do dílny

Známe je zejména jako doplněk obyčejných plotů. Hravě zaberou celou jejich plochu aniž by je zbytečně zatížily. Ochrání vaše soukromí a v neposlední řadě vypadají dobře. A stejnou službu vám poskytnou třeba i na stěnách altánu či pergoly, kde jednoduše oddělí venkovní sezení třeba od ruchu ulice. Že své zahradní posezení teprve budujete? Pak si vezměte k ruce plachtu, natáhněte ji mezi stromy a usaďte se pod ní bez obav ze špatného počasí.

Tip na článek:  Vlastní vířivka upevní Vaše zdraví

Své uplatnění ale mohou najít třeba i v dílně. Snadno ji rozdělí na více částí. Uchrání tak váš nepříliš přitažlivý pracovní kout před závistivými sousedy nebo šikovné oddělí pomůcky a prostory pro jednotlivé samostatné projekty.

Pohotovostní zástěna i do terénu

A pokud navíc vsadíte na „upgradovanou verzi“ stínících sítí v podobě PE plachet, můžete je bez obav vzít s sebou i na výlet. Poslouží třeba jako mobilní zástěna, která uchrání vaše stanovací místo nepřízní počasí i zvídavýma očima. Při rekonstrukci v domě či bytě zase zabrání pronikání prachu do doposud čistých prostor a zjednoduší vám úklid.

Opravdu dobrý výrobce plachet by měl umět nabídnout šikovný model ze svého sortimentu pro každé výše zmíněné využití. Plachty a stínící sítě se tak mohou stát praktickým a přitom trvanlivým pomocníkem každého milovníka aktivního životního stylu. Jeden den mohou zakrývat dřevo na oheň a ten druhý vám udělají společnost ve vzdáleném kempu. Jejich všestrannost zkrátka vždycky oceníte!

Jak využít na zahradě stínící sítě? Jsou variabilnější než tušíte
Jak využít na zahradě stínící sítě? Jsou variabilnější než tušíte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *