Hliníková okna vám dokážou nabídnout více výhod než ta plastová. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Pokud přemýšlíte nad výměnou oken, nebo se teprve chystáte pustit do výstavby svého vysněného domu, měli byste se zaměřit i na okna. Ta jsou základem každého domu, a proto je u nich třeba hledět zejména na kvalitu. Na trhu můžete momentálně narazit hned na několik druhů oken, které se od sebe liší svojí odolností, těsněním, ale i cenou. My se dnes konkrétně podíváme na hliníková a plastová okna.

Hliníková okna zpravidla disponují delší životností

Jestli hledáte nová okna, nejčastěji ve vašem výběru zůstanou ty plastová a hliníková. Jejich největší výhodou jsou zejména vlastnosti, které u klasických dřevěných oken jen tak nenajdete. Každopádně i tyto dva druhy oken mají své výhody a nevýhody, se kterými je třeba dopředu počítat.

Obecně jsou hliníkové systémy považovány za mnohem odolnější, díky čemuž je delší i jejich životnost. Velkou výhodou je však i to, že si s nimi můžete dovolit více experimentovat. Klasická  hliníková okna totiž mohou být mnohem větší než ta plastová, jelikož dokážou unést i větší tíhu. Výjimkou tedy nejsou i úzká podlouhlá okna či naopak prosklené celé stěny.

Tip na článek:  Každá garáž potřebuje kvalitní garážová vrata. Jak na jejich výběr a na co si dát pozor?

Už žádný únik tepla a vysoké náklady na vytápění

U oken je samozřejmě důležitá i tepelná izolace, se kterou můžete ročně ušetřit i pěkný balík peněz za vytápění. Běžně platí, že plastová okna disponují opravdu kvalitním těsněním, díky čemuž teplo uniká pouze minimálně.

Opravdu kvalitní hliníková okna dokážou nabídnout i mnohem lepší tepelnou izolaci, kdy je tepelný únik opravdu minimální – stejně jsou na tom i hliníkové dveře. Hliníková okna mají však i jednu další výhodu, a to skvělý design, který vám ostatní druhy oken jen tak nenabídnou. Právě proto jsou hliníková okna běžně používána u moderních novostaveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *