Jak a čím odpudit cizí kočky ze zahrady?

I když mohou být toulavé nebo cizí kočky milé a krásné, ne vždy je ale u nás na zahradě chceme. Není příjemné, když se ráno chceme po zahradě projít a všude je kočičí trus a díry od jejího hrabání. A vaše oblíbené a pěstované květiny? Ty kočka dokáže spolehlivě pošlapat a zničit a z vaší krásné zahrádky zůstanou jen pošlapané rostlinky.

Nekrmte ji!

Pravidlo č.1! Pokud se chcete nezvané kočky zbavit, nenechávejte jí nikde potravu, a to ani nedopatřením. Měli jste grilovačku, ale nechtělo se vám večer uklízet špinavé nádobí a zbytky, co jste nesnědli? Tak přesně na tohle si kočku spolehlivě přilákáte.  Toulavé kočky jsou rády za jakoukoliv příležitost se najíst, a pokud zjistí, že u vás na zahradě se pokaždé něco ke snědku najde, rozhodně se bude vracet. Vše pečlivě uklízejte, je to první krok, jak se nezvané návštěvy zbavit.

Jděte na to s vůněmi

Stejně jako každý z nás máme různé pachy, které nemůžeme vystát a radši se jim vyhýbáme, tak i kočky mají pachové podněty, které jsou pro ně nepříjemné. Výhodou je, že pachy, které jsou pro kočky nepříjemné, jsou nám většinou libé. Jedná se o rostliny, které můžeme vysázet na zahradě, například eukalyptus, routa vonná, citrónová tráva, levandule nebo citronella. Tyto rostliny budou fungovat jako bariéra, když je vysázíte okolo plotu, ale bohužel zde se nemůže zaručit 100% spolehlivost. Každá kočka je jiná a na každou mohou vůně fungovat jinak. Ale za zkoušku nic nedáte a minimálně tak můžete svou zahradu zkrášlit.

Tip na článek:  Bengálský tygr nebo útlocitná seveřanka? Poradíme vám s výběrem

Zkuste vodu

Víte, kudy se kočka k vám na zahradu dostává? Nastavte tam zavlažování. Kočky obecně moc nemusí vodu a rozhodně ji nemusí, když je pokropí nečekaně. Nejspíš se bude snažit poté trasu k vám na zahradu změnit, ale pokud budete časem zavlažování měnit a nastavovat různými směry, ztratí po nějaké době snahu se vodě vyhnout a radši se k vám už nevrátí. Pokud tedy zrovna nenarazíte na kočku, která vodu miluje, i to se může stát.

Použijte plašiče

Je dost možné, že ani jedna z předchozích rad nemusí fungovat, je to hlavně kvůli tomu, že každá kočka je jiná a mnohé si na tyhle překážky již zvykly. Pořád tu je ale ještě jedno řešení. Ultrazvukové plašiče koček jsou vhodnou variantou, jak cizí kočku ze zahrady odpudit. Plašiče vysílají nepříjemné zvuky, které kočka nesnáší, ale vy je neuslyšíte. Tyto plašiče jsou zároveň velmi jednoduché na instalaci a fungují dlouhodobě, tedy po vyhnání nechtěného návštěvníka jsou i prevencí. Jenom malé upozornění, pokud máte za domácího mazlíčka kočku, která chodí i ven na zahradu, není vhodné tyto plašiče používat, protože nefungují jenom na cizí kočky, ale na všechny.

TIP: Podívejte se, jak ze zahrady odpudit i další škůdce, jako třeba hlodavce, ptáky a divokou zvěř.

I nezvané kočky mohou být považovány za škůdce, které na naší zahradě nechceme. Když je nebudete krmit a použijete nějaký způsob odpuzení, nejspíše vám dají pokoj. Opatrní ale buďte, pokud máte za domácího mazlíčka právě kočku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *