Plastová okna – investice, která se vyplatí

Plastová okna – investice, která se vyplatí
Plastová okna – investice, která se vyplatí

Je ve vašem bytě během zimy příliš chladno a v letních dnech naopak příliš horko? Zásadní význam v tepelné izolaci mají okna. A v posledních letech jsou oblíbená zejména plastová okna, která mají skvělé izolační schopnosti, jsou téměř bezúdržbová a jejich pořizovací cena je velmi příznivá.

Jste majitelem bytu nebo domu, který potřebuje rekonstrukci? Pokud váš byt či dům propouští do bytu zimu a v letních měsících naopak horko, uvažujte nejprve nad výměnou oken. Okna totiž představují nemalou plochu, kterou může teplo z domu unikat.

Okna jsou pro tepelnou izolaci domu klíčová. Proto dbejte na jejich správný výběr a zbytečně nešetřete. Zjistěte si, jaká plastová okna dodavatelé ve vašem okolí nabízí včetně doplňkových služeb, záruky, parametrů oken atd. Pokud chcete zakoupit plastová okna ve Vsetíně, v Opavě a okolních městech v rámci Moravsko-slezského kraje, jedním z kvalitních dodavatelů může být například společnost Triogas s.r.o.

Tip na článek:  Dřevo, nebo plast? U oken na tom záleží

Spousta možností

Pokud uvažujete o pořízení plastových oken pro váš byt či dům, můžete si vybrat z velmi široké nabídky mnoha výrobců. Na trhu jsou k dispozici plastová okna různých velikostí, tvarů a barev. Kde byste však jako zákazník při výběru měli zpozornět, jsou jednotlivé parametry.

Na jaké parametry byste se měli při výběru oken zaměřit?

Kvalitní okna by měla splňovat určité parametry. Přemýšlíte-li o koupi plastových oken, pravděpodobně vás bude zajímat vodotěsnost, odolnost proti zatížení větrem a propustnost vzduchu. Propustnost vzduchu neboli průvzdušnost se hodnotí od třídy 1 do třídy 4, vodotěsnost pak od třídy 1 do 9 a odolnost proti větru od třídy 1 do 5. Čím vyšší jsou parametry, tím jsou okna kvalitnější.

Výběr dodavatele

Volba dodavatele je při výběru plastových oken velice důležitá. Od kvalitního dodavatele můžete očekávat, že vám poradí s výběrem nejvhodnějších oken dle vašich požadavků a poskytne vám odbornou montáž. Hledáte-li plastová okna v Moravsko-slezském kraji, podívejte se na nabídku společnosti Triogas s.r.o., která je dodavatelem plastových oken v Opavě, ve Vsetíně, ve Valašském Meziříčí a mnoha dalších městech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *