Dlouhodobý vs. krátkodobý pronájem: V čem mají příznivci Airbnb navrch?

Pronájem bytu či domu se většině lidí jeví jako skvělá příležitost k přivýdělku, ale zkušení pronajímatelé jsou jiného názoru. I v tomto oboru platí známé přísloví „bez práce nejsou koláče“, a navíc hraje podstatnou roli i způsob pronájmu. Měli byste se vydat cestou dlouhodobého, nebo inzerovat v rámci služeb jako Airbnb a pronajímat nemovitost na kratší časové úseky?

Rozhodování mezi dlouhodobým a krátkodobým pronájmem je otázkou osobního přístupu, specifických potřeb a několika dalších faktorů. Obecně lze říct, že v případě dlouhodobého pronájmu může nastat mnohem více komplikací – například v momentě, kdy se z nájemníka vyklube notorický neplatič, který se navíc v pronajatém příbytku nechová příliš slušně.

Oproti tomu je krátkodobý pronájem mnohem ziskovější. Respektive za předpokladu, že se vám podaří přitáhnout pozornost dostatečného počtu nocležníků. Jako nevýhody lze vnímat nutnost pravidelných kontrol, úklidu a oprav. Můžete se však obrátit na profesionálního správce bytu a o nic se nestarat.

Tip na článek:  Řešíte zabezpečení objektu, majetku či osob? Pomůže bezpečnostní agentura! Praha a další velká města nejsou podmínkou!

Až o polovinu větší výnos? S Let Me Inn můžete vydělat více i vy!

Pořídit pár fotek a umístit inzerát na Airbnb nestačí. Konkurence je velká a úspěšní pronajímatelé jsou vždy o krok napřed. To však znamená spoustu práce, kterou si nyní nedokážete dost dobře představit – o bydlení budete muset řádně pečovat, jinak zapadne do průměru a nepodaří se vám ho pronajmout ani zdaleka tak často, jak byste chtěli.

Profesionálové ze společnosti Let Me Inn mají se správou pronájmu bytu dlouhodobé zkušenosti a pomohli svým zákazníkům k výrazně vyšším výnosům. V případě některých nemovitostí se jim podařilo navýšení až o polovinu.

Let Me Inn nabízí komplexní služby včetně pětihvězdičkového servisu pro hosty a údržby bytu. Cena správy krátkodobého pronájmu přitom není příliš vysoká. Podrobnosti najdete na letmeinn.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *