Jak renovovat kancelářskou židli

tookapic / Pixabay

I kancelářskou židli, pokud se vám na ní dobře sedí, můžete renovovat. Jestliže vykazuje jen vady na kráse (potrhaný, umazaný, okoukaný potah), pak si můžete během několika hodin opatřit kancelářskou židli v novém kabátku. Nabízí se hned několik možností, jak to provést.

Šitý nebo háčkovaný potah

Stačí si koupit látku, která se vám líbí a ladí s ostatními doplňky. Pak si nastříháte látku tak, aby vytvořila potah, který se dá na židli natáhnout, případně upevnit suchým zipem či mašlemi. Potah tak lze kdykoliv sundat a vyprat. Potahů si můžete ušít několik a vždy je libovolně měnit. Alespoň se vám vzhled kancelářské židle tak brzy neokouká. Další možností je namísto šití vzít do rukou háček a háčkovací přízi a potah uháčkovat. Trvá to déle než šití, ale zase v chladném počasí oceníte hřejivou vlnu.

Kompletní nečalounění

Další možnost, jak může vaše kancelářské křeslo získat novou šanci plnit dál svou roli je překlonění, které při troše zručnosti zvládnete i sami. Je potřeba židli rozmontovat, abyste se dostali do všech částí sedáku i opěradla. Potah ušijete, aby byl na židli ze všech stran začištěný, a navléknete na jednotlivé díly. Tam, kde bude navazovat opěradlo na sedák, látku přilepíte tavnou pistolí a totéž uděláte ze spodní části sedáku. Okraje látky zahnete, zažehlíte, aby vám se vám lépe pracovalo, a ze spodní části látku přilepíte. Pokud máte čalouněné i opěrky, budete postupovat úplně stejně. Látka bude přilepená vždy tam, kde to nejde vidět. Z horní strany musí být vše hezky začištěné.

Tip na článek:  Nabídka nových bytů v Praze se stále rozrůstá

Dekorování židle

Poslední možností, jak změnit vzhled ošoupané židle je její dekorování. Zde se fantazii meze nekladou. Na místa, kde jsou dírky nebo viditelné ošoupání můžete nalepit pomocí speciálního lepidla aplikace z látky nebo nášivky. Musí to být však lepidlo, které bude kamarádit jak s látkou, tak povrchovou úpravou židle (látka, koženka, kůže). Proto vybírejte pečlivě vhodné lepidlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *