Vyberte si obývací stěnu tak, aby vám ji sousedé záviděli!

Vyberte si obývací stěnu tak, aby vám ji sousedé záviděli!
Vyberte si obývací stěnu tak, aby vám ji sousedé záviděli!

Vyměňte svůj nábytek za moderní kousky, odpovídající všem požadavků na funkčnost, praktičnost a trendový vzhled! A čím začít? Doporučujeme obývací stěnu. Vždyť právě ta tvoří první dojem v místnosti, kde se nejčastěji setkáváte s rodinou a přáteli!

Velikost a rozložení aneb kde a kam?

Pří nákupu tohoto typu nábytku je běžné, že mu k užívání svěříte jednu celou stěnu. Prostor pak působí harmonicky a opticky se zvětší. Zda půjde o stěnu dlouhou nebo krátkou je jen a jen na vás. Obojí má své výhody i nevýhody.

  • Obývací stěna u krátké zdi může místnost rozdělit na několik funkčních zón – relaxační, herní i pracovní kout si tu díky ní najdou své místo.
  • Obývací stěna u dlouhé zdi pak působí vzdušněji a poskytuje mnohem více místa pro uložení nezbytných věcí.

Ode zdi ke zdi nebo doprostřed?

A jak velká by ideální obývací stěna měla být? Řešení doporučovaná architekty v zásadě zohledňují dvě možné varianty:

  • Trend vyzývající k zastavění co nejmenšího prostoru žádá po obou stranách nábytkové sestavy alespoň jeden metr volného místa.
  • Trend stavící za základech maximálních úložných prostor pak navrhuje řešení, sahající od jednoho koutu zdi ke druhému.
Tip na článek:  Nechceme žít za betonovou zdí nebo ano?

Obě varianty jsou možné. Pamatujte si však, že masivně vyhlížejícím obývací stěnám by měly dominovat spíše světlé barvy, u menších typů je pak dovoleno vše.

Jak vybrat barvu a dezén?

Jakmile si ujasníte prostorové možnosti, soustřeďte se na výběr vhodného provedení. Nezapomínejte, že stěna v obývacím pokoji by měla ladit i s barvou zdí, podlahy a samozřejmě se sedačkou. Všímejte si zejména zdánlivě nevýznamných detailů, jako jsou oblé/ostré hrany, designové prvky kování nebo směr dřevěných letokruhů a dalších přítomných vzorů.

K aktuálně nejoblíbenějším dezénům patří zejména švestka, buk, olše, ořech a dub klasický nebo v odlehčeném vzhledu sonoma. Vyvolávají příjemný domácký dojem a není těžké k nim vybrat odpovídající doplňky.

Náš tip: Hledáte širokou nabídku? Navštivte e-shop Nábytek Natali a vyberte si ideální obývací stěnu a další vybavení do bytu za skvělé ceny s dopravou až k vám domů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *