Ať vaše děti usínají s úsměvem na rtech

tookapic / Pixabay

Plánujete rekonstruovat váš dům a vybudovat v něm pěkný dětský pokoj pro svého potomka? Pokud ano, měli byste si všechno předem dobře promyslet a neponechat nic náhodě. Stejně důležitá jako vybavení bezpečným a lehkým nábytkem, o který se dítě nezraní je také otázka oken a jejich stínění a zatemnění. Musíte totiž brát ohled, aby se dítě ve svém pokoji cítilo dobře.

Zapomeňte na závěsy

Sluneční paprsky dokážou být nepříjemně všetečné, zejména v horkém létě pronikají všude. Musíte vždy myslet na to, že je třeba malé dítě před nimi efektivně chránit. Malé děti jsou velice citlivé, a pokud je budí ze spánku ostré sluneční světlo, může to být velmi nepříjemné a nebezpečné pro zrak. Ani vy se určitě nikdy nedíváte do slunečního světla bez ochranných brýlí s UV filtrem, a co teprve malé dítě? Proto nedopusťte, aby zrak vašeho dítěte trpěl. Pořiďte do dětského pokoje kvalitní zatemnění. Jaké? Před mnoha lety byly jedinou volbou závěsy, ale dnes už je nabídka mnohem širší. Závěsy totiž sice zachytí světlo, ovšem až v místnosti. Tím pádem se také ohřívají. Mnohem efektivnější jsou protože žaluzie dodávané například firmou VELUX. Jsou velmi praktické a na rozdíl od závěsů, které fungují tak trochu jako lapač prachu, tady při správné údržbě dokážete zajistit bezprašné prostředí.

Tip na článek:  Není satén jako satén - 10 tipů na luxusní saténové povlečení

Rolety pro pohodové stínění

Chcete-li vytvořit maximálně hygienické prostředí v dětském pokoji a znemožnit, aby sem pronikal světelný smog, měli byste uvažovat o pořízení rolet či žaluzií. Které řešení je lepší, žaluzie nebo rolety? Pro děti je vhodnější využít rolety, které dokážou světlo ztlumit v jednolité ploše. Žaluzie vytvářejí pruhy světla a stínu, což nemusí vyhovovat každému.  Vytváří se tak prostřednictvím rolet ITZALA přirozeně tlumené osvětlení. Navíc je důležité, že si dítě může vybrat například rolety s obrázkem myšáka Mickeyho nebo myšky Minnie. Jejich oblíbení pohádkoví hrdinové jim tak zpříjemní chvíle před usnutím a děti půjdou spát s úsměvem na rtech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *