Kde hledat inspiraci na vánoční výzdobu a osvětlení?

Gilmanshin / Pixabay

Měsíc prosinec se kvapem blíží. Advent by měla být radostná a poklidná doba příprav na oslavu vánočních svátků. Nepodceňte chystání výzdoby a výběr vhodných a bezpečných světýlek, mohlo by se vám to vymstít, a narušit tak křehkou atmosféru Vánoc. Inspirovat se můžete na mnoha webových stránkách shromažďujících nápady a tipy na vánoční výzdobu, využití světla i barev.

Vánoční výzdoba bytu dle vašeho vkusu

Je libo tradiční české Vánoce? Jen proboha ne žádného amerického Santu, soby a punčochy na sladkosti nad krbem? Každý to máme nastavené jinak. Styl výzdoby i její množství si doma určite sami. Jednoduchá tradiční výzdoba sestávající z home made výrobků může být stejně krásná jako hotové ozdoby velkých obchodních řetězců. Vyrobit si můžete vlastní věnec na dveře i adventní věnec se svíčkami určený na jídelní stůl, nebo si je koupit ve vybraném květinářství. Stromeček lze ošperkovat ozdobami z přírodnin, umělohmotnými baňkami, hvězdou a řetězy. Tradiční vánoční osvětlení na stromeček zahrnuje pravé svíčky, častěji se však využívá bezpečnějších elektrických řetězů ve tvaru svíček nebo obyčejných světýlek. Jaký bude výsledný efekt, záleží jenom na vás.

Tip na článek:  5 největších výhod dřevěných euro oken

Vánoční osvětlení a jeho varianty

Při výběru samotného vánočního osvětlení buďte nanejvýš opatrní. Zvláště pokud hodláte světýlka umístit i ven do nevlídného prosincového počasí. Čtěte specifikace u výrobků nebo se informujte přímo u výrobců, zda jsou konkrétní řetězy a elektrické svíčky vhodné k umístění venku. Kvalitně vyrobená a nezávadná by měla být i světýlka určená pro využití uvnitř domova, jako jsou řetězy na stromeček a jiné. Hleďte především na bezpečnost, estetickou stránku věci mějte až na druhém místě priorit. Nechcete přece kvůli pár ušetřeným korunám vyhořet, nebo se nechat zabít elektrickým proudem. Nezapomínejte, že vánoční svátky jsou v prvé řadě o nehmotných hodnotách, o stavění sněhuláka na zahradě a koukání se na důvěrně známé pohádky v rodinném kruhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *