Jak vybavit garsonku?

Garsonka je možnost bydlení, kterou vyhledávají studenti, nebo starší a osamělí lidé. Její vybavení nábytkem však často bývá problémem, neboť nenabízí dostatek prostoru. Je tedy potřeba využít každé místo takovými kousky, aby byly nejen hezké, ale také dokonale funkční.

Tipy pro výbavu garsonky

Každý z nás si chce pořídit kvalitní nábytek za dobrou cenu, který bude zároveň i dokonale funkční. Při jeho nákupu do garsonky bychom se měli zaměřit především na pohovku, stůl a vhodné skříně. Teprve pak přemýšlíme nad dalšími doplňky a dekoracemi.

Jednotlivé kousky nábytku by měly být vzdušné a lehké. Nábytek vyrobený z masivu by mohl vizuálně zaplnit již tak malý prostor.

Úložný prostor nabízejí i stěny, na které lze umístit poličky na knihy nebo háčky určené pro oblečení. Poličky můžeme umístit i na zeď podél okna, kam se, ve většině případů, nevejde žádná skříňka.

Multifunkční nábytek

Některé kousky nábytku mohou sloužit více účelům. Jedná se třeba o rozkládací stůl a pohovku nebo pohovku s úložným prostorem. Šikovným pomocníkem je i taburet s úložným prostorem. Poslouží nejen na sezení, ale také jako skladovací prostor, třeba pro lůžkoviny.

Tip na článek:  Minimalismu už odzvonilo, letošní nábytkové trendy hovoří docela jiným jazykem!

Rozkládací stůl může sloužit nejen jako stůl jídelní, ale zároveň i pracovní. Pokud jej umístíme vedle pohovky, dokonale nahradí stolek konferenční.

Dokonale multifunkčním kouskem je pohovka s úložným prostorem nebo pohovka rozkládací, kterou zároveň využijeme jako postel. Rozkládací pohovky mají bytelnou konstrukci a pro jejich potah se využívají pevnější druhy materiálů mezi něž patří eko kůže nebo semiš. Tato fakta jsou zárukou kvality a dlouhé životnosti. Kromě toho jsou konstruovány tak, aby je bylo možno rozkládat i skládat každý den.

Pro skladování oblečení je vhodné zvolit komodu s různými možnostmi vnitřního uspořádání.

Pokud bude nižší, je možno její horní část využít jako odkládací prostor pro knihy.

Pro skladování oblečení je vhodné zvolit komodu s různými možnostmi vnitřního uspořádání. Pokud bude nižší, je možno její horní část využít jako odkladový prostor pro knihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *