Nejlepší čas pro prodej nemovitosti je teď

Loňský rok 2020 se zapíše do historie jako období, ve kterém řada lidí přišla o své jistoty, proto někteří začali škrtat nepotřebné výdaje a utahovat opasky. Pokud jste vlastníkem nemovitosti, máte velkou výhodu, protože právě nyní může být ten nejlepší čas na její prodej.

Existuje několik důvodů, proč byste neměli vyčkávat se zvážením výkupu bytu, domu či nebytových prostor. Nacházíme se momentálně v situaci, která poskytuje ideální podmínky k tomu, abyste náležitě zpeněžili vaši nemovitost? Následující řádky vás o tom s velkou pravděpodobností přesvědčí a výkup nemovitostí bude dalším krokem, ke kterému se rozhodnete.

Vyhněte se poklesu cen

Na konci roku 2019 se téměř polovina Čechů (49 %) domnívala, že nejpozději do dvou let nastane ekonomická krize. To ovšem nikdo netušil, jak vážný problém je teprve před námi. První tři případy pandemie covidu-19 v České republice byly hlášeny 1. března 2020, přičemž situace se začala rychle vymykat kontrole. První vlnu záhy vystřídala druhá a obavy veřejnosti i odborníků byly naplněny – podle Českého statistického úřadu kleslo HDP ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,8 %.

Tip na článek:  Rozšíření bytů Na Vackově o novou etapu umožňuje pořídit si zde nové bydlení

Podle prognóz by mohlo dojít k výslednému poklesu až o 14 %, což se výrazně odrazí mimo jiné také na ceně nemovitostí.

Pokles cen se projeví v mírným zpožděním

Každá ekonomická krize je přirozeně spojena s jejich snižováním, jak jsme se mohli přesvědčit v roce 2008. Protože se pokles cen nemovitostí projeví vždy s mírným zpožděním, můžeme tento jev očekávat zhruba na přelomu nového roku, a to zejména u starších bytů či domů. Tento bod svědčí o tom, že pouze málokdy v historii bylo lepší období k prodeji nemovitosti.

Navíc se očekává, že hypoteční úvěry nebude možné sjednat tak rychle. Zájem o nemovitosti uvadne, což opět sníží jejich kupní cenu na nižší hodnotu. Dalo by se říct, že už asi nikdy neprodáte svou nemovitost za tak vysokou cenu, za jakou ji můžete prodat nyní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *