Pronajímejte svou nemovitost dvěma způsoby

Pokud vlastníte nemovitost, nemusí to ihned znamenat, že v ní budete bydlet. Rozhodnout se totiž můžete i pro pronajímání. V tomto případě existují dvě možnosti, které se vám nabízí. Záležet bude čistě jen na vás, po jaké z nich sáhnete. Jestliže vás zajímá, jaká je druhá možnost, kromě té, že pronajmete byt nějaké rodině nebo mladému páru, následujte nás a dočtěte se více. Druhá možnost je bezesporu výdělečnější, ale rovněž i náročnější na starost.

První možnost zná většina z vás

První možnost se nabízí v pronajmutí nemovitosti soukromým osobám za účelem bydlení. Každá z možností nabízí své výhody i nevýhody. Výhoda spočívá v tom, že jakmile naleznete slušnou rodinu, pár nebo jedince, který vám bude pravidelně a stabilně platit měsíční nájmy tak, jak je uvedeno ve smlouvě, máte o starost méně. Nevýhodou je, že lze z nemovitosti vytěžit větší množství finančních prostředků, pokud v tom umíte chodit.

S tím se však seznámíte u druhé možnosti. Do té první ovšem spadá ještě pronajímaní studentům, a to tak, že rozdělíte byt na několik pokojíčků a každý z nich pronajmete například dvěma studentům. Dokážete tak z nemovitosti vytěžit více. Když už si pořizujete prostory pro komerční užití, měly by se vám bezesporu vyplatit na maximum. I přes to se nejedná stále o tu nejvýdělečnější možnost. Už tady musíte počítat s tím, že nevýhoda se skrývá pod větším množstvím papírování a starostí, protože musíte mít byt neustále plný a jakmile vám jeden ze studentů odejde, musíte hledat náhradu.

Tip na článek:  Nejnovější trendy na veletrhu Tendence

Pronajímaní přes Airbnb

Poslední možností je pronajímaní bytu nebo rodinného domu přes Airbnb. Výhoda spočívá v tom, že se zde setkává velké množství lidí, včetně zahraničních klientů. Jde o pronajímání nemovitosti ve formě krátkodobého pronájmu, který je maximálně stanoven na 30 dnů. Platbu si však účtujete za denní pronájem, který může být relativně vysoký. Záležet bude na tom, v jakém městě se nemovitost nachází a v jaké části. Jedná-li se o Prahu a byt v centru města, máte téměř vyhráno.

pronájem, pokoj, nemovitost
Pronajímejte svou nemovitost dvěma způsoby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *