Minimalismus u vás v kuchyni. Pročistí mysl a dodá kreativitu

Kuchyně v minimalistickém pojetí vám dovolí si konečně svůj domov užít naplno. Úklid bude rychlý a vaše kuchyně bude elegantní a stylová. Jak na to? Obklady na stěnu nejsou to jediné, na co vsadit.

Vezměte to od podlahy

Stále ještě máte v kuchyni staré nevyhovující koberce? Je na čase to změnit. Vinylová podlaha vám udělá tu nejlepší službu – je odolná vůči vodě i mechanickému poškození a barevný výběr je skutečně široký. Pro svou minimalistickou kuchyň si určete jednu hlavní a jednu doplňkovou barvu, ty následně používejte v celé místnosti. Jako základní barva může například posloužit bílá, jako doplňková pak hnědá. Tudíž i dveře porta by měly tuto linii dodržet.

Vše, co neslouží, uložit do vzpomínkové krabice

Vzpomínková krabice je skutečně potřebnou součástí každého bytu. Stačí jen otevřít víko a vykouknou na vás všechny fotografie z dětství dětí, vzpomínkové diplomy a radostné fotografie. Domov ale není muzeum, takže tyto předměty již nepoužívejte k dekoraci svého bytu. Dovolte místnosti, aby volně dýchala. Domov žije přítomností a budoucností. Najednou zjistíte, že všechny ty drobnosti a držiče prachu už v kuchyni nejsou potřebné.

Tip na článek:  Zařizujete obývací pokoj? Poradíme, jak na to!

Povolejte klasické materiály

Pro svůj domov toho nepotřebujete málo. Prostor a vzdušnost jsou ty nejlepší ozdoby. Budete potřebovat jen základní kuchyňskou linku, dřevěný jídelní stůl a židle. A jednu centrální dekoraci, která upoutá pozornost. Tou se může stát například kovové tepané svítidlo nad kuchyňským stolem. Přidejte kratší záclonu a je hotovo. Prostorný byt, nemyslíte? Když jste se zbavili všech drobností, najednou pocítíte příliv tvořivosti a dobré nálady.

Kuchyně ve stylu minimalismu vám umožní lépe tvořit přítomnost a budoucnost. A kdyby vám náhodou chyběly barvy, vyměňte úchytky na kuchyňské lince za pestrobarevné. Drobné zpestření ještě více podtrhne účelnost a vkus celého prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *