Jak vybrat svářečku CO₂ do domácí dílny?

Svářečka CO₂ do domácí dílny
Jak vybrat svářečku CO₂ do domácí dílny

Hledáte šikovného pomocníka, který se snadno ovládá, chrání svár před oxidací a může se pochlubit velmi dlouhou životností? Kvalitní svářečka CO₂ tato kritéria beze zbytku splňuje. Je však důležité vybrat tu správnou pro své potřeby.

Při spojování kovů se bez svářecí techniky zkrátka neobejdete. Poradí si s ní i začátečníci, pokud ovšem zvolí vhodný typ svářečky s ohledem na předpokládanou intenzitu provozu, a také materiály, s nimiž bude třeba pracovat.

Svařovací technika umí být všestranná i specializovaná

Už víte, jaké materiály budete nejčastěji svařovat? Pak máte zároveň úspěšně za sebou první bod úspěšného nákupu. Univerzální svářečky sice existují, ale obvykle kvůli nim musíte sáhnout hodně hluboko do kapsy. Podle zpracovávaných materiálů můžeme svářečky rozdělit do tří skupin:

  • ocel standardních rozměrů,
  • ocel nestandardních rozměrů,
  • hliník a jeho různé slitiny.

Výběr svářečky CO₂ podle typového označení

Záhadná písmena v názvech jednotlivých produktů nás občas mohou nepříjemně zmást. Vám však stačí zapamatovat si pouze dvě z nich.

  • Varianta MMA označuje svařování za pomoci elektrického oblouku za pomoci obalovaných svařovacích elektrod. Nic pro milovníky CO₂.
  • Označení MIG-MAG patří metodě, při níž je přídavný materiál dodáván přímo do místa sváru. A právě sem svářečka na CO₂ patří.
Tip na článek:  Proč rekonstruovat výtah, když ještě jezdí?

Svařování oxidem uhličitým je využíváno zejména u plechu malé tloušťky, při práci s nejrůznějšími jekly, ale také při opravách karoserií. Plyny, zaváděné do místa svárů, dokáží zabránit nežádoucí oxidaci. Svářečka CO₂ vyžaduje také nezbytné ochranné vybavení, jakým je například svářečská kukla nebo rukavice.

Nezapomeňte na plynovou bombu!

U nejrůznějších dětských hraček nebo drobné elektroniky je již takřka pravidlem, že balení obsahuje také baterie nezbytně nutné k provozu. U svářeček na CO₂ však tato rovnice často neplatí. Vyplatí se tedy poohlédnout se po prodejcích, kteří si stále ještě svých zákazníků váží a neváhají jim dát nějaký ten příjemný bonus k nákupu. Jedním z nich je i Svartop.cz, jenž k vybraným modelům dává láhev na CO₂ a další drobnosti zcela zdarma. Vyzkoušejte a uvidíte!

Jeden myslel na “Jak vybrat svářečku CO₂ do domácí dílny?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *