Kdy vsadit na nákup bazénu, abychom se mohli koupat ještě letos?

aghostmaycome / Pixabay

Příchod prvních teplých dní léta je sice ještě daleko, ale pokud je chcete oslavit se vším všudy v bazénu až po okraj naplněném průzračnou vodou, neměli byste už s výběrem a nákupem vůbec váhat. Vybudování bazénu na zahradě totiž není jen tak.

Jaký bazén budete chtít?

Bazény můžeme pole druhu rozdělit na nadzemní, polozapuštěné a zapuštěné. Jestliže si však chcete na zahradě pořádně zaplavat a zároveň hledáte zahradní doplněk, který bez potíží vydrží po mnoho sezón, určitě zvolte bazény do země.

Jak na úspěšný souboj s úředním šimlem

Legislativa je naštěstí k jejich pořízení poměrně vstřícná. Při budování bazénu do 40m² v zastavěném či zastavitelném území se obejdete bez ohlášení a povolení. Problém nastává teprve v případě, že budou stavbě bazénu předcházet velké stavební úpravy. Takové změny je dobré vždy konzultovat se stavebním úřadem, kde vám poradí i s nezbytnými povolením. A totéž platí i pro zapuštěné bazény o větší než výše uvedené výměře.

Tip na článek:  Bazény! Jaký vybrat? 

Hledejte materiál, který vydrží

Možností na trhu je mnoho. K těm nejoblíbenějším aktuálně patří bazény z keramiky, fólie, sklolaminátu nebo speciálního materiálu ALBISTONE®, jež bez potíží odolává UV záření (nebledne), mrazu i mechanickému poškození. A když váš bazén po mnoha letech doslouží, dá se tento materiál bez potíží 100% recyklovat Více na https://www.albixon.cz/bazeny/.

Hledáte maximální komfort? Bez zastřešení to nepůjde!

Vodní plocha na zahradě může představovat nebezpečí pro malé děti či domácí mazlíčky.  Zastřešení bazénu tyto potíže elegantně řeší. Navíc snižuje náklady na nezbytnou hygienu bazénu, pomáhá zvýšit teplotu vody a umožňuje koupání i za nepříznivého počasí. U bazénů Albixon můžete zakoupit takříkajíc vše v jednom v podobě praktických quattro setů, díky nimž budete mít jistotu, že bazén a zastřešení k sobě dokonale sednou. Více informací najdete po kliknutí na tento odkaz – https://www.albixon.cz/sety-quattro/.

Na co ještě nezapomenout?

A neobejdete se samozřejmě ani bez nutného příslušenství. Bazénová filtrace a bazénová čerpadla by měly být samozřejmostí. A nezapomeňte ani na bazénový vysavač nebo praktické schůdky, abyste si své první letní osvěžení mohli užít skutečně naplno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *