Jaké jsou nejlepší filtrační konvice a na kolik vás vyjdou?

Filtrační konvice je zařízení, které slouží k úpravě vody a jejímu filtrování přes filtr před tím, než si ji nalijete do varné konvice nebo hrnku. Hlavní výhodou používání filtrační konvice je, že zaručuje, že váš nápoj bude bez jakýchkoli nečistot, jako je prach, vlákna nebo jiné částice. To dělá z filtračních konvic ideální volbu pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že jejich čaj nebo káva budou vždy té nejvyšší kvality.

Na kolik vás vyjde filtrační konvice?

Na trhu je k dispozici řada různých filtračních konvic, které se liší cenou i funkcemi. Nejdražší filtrační konvice mohou stát až okolo 5 000 Kč, zatímco ty nejlevnější lze pořídit za cenu kolem pětistovky. Mezi vlastnosti, které můžete najít u modelů vyšší třídy, patří indikátor výměny filtruvíčko, které odklopíte jednou rukou a rozměry vhodné do přihrádky lednice. To ale nejsou funkce naprosto nezbytné pro filtrační konvici. Docela dobře se bez nich obejdete. To nejdůležitější u každé filtrační konvice je kvalitní filtr, který se stará o to, aby vaše voda vždy stála za to.

Tip na článek:  Jak ušetřit čas? Využijte rozvoz potravin

Jakou filtrační konvici pořídit?

To záleží jednak na vašem rozpočtu a pak také na tom, kolik členů má vaše domácnost. Pokud jste doma jen jeden nebo dva, postačí vám filtrační konvice o objemu přibližně 2,5 litru. Pokud je však ve vaší domácnosti více lidí nebo pokud často přijímáte hosty, pak byste měli zvážit pořízení filtrační konvice o objemu přibližně 4 litry. Mezi nejprodávanější konvice patří například filtrační konvice Brita Maxtra s objemem 3,5 l, která vystačí i pro čtyřčlennou rodinu. Při koupi filtrační konvice musíte počítat s tím, že velkou část objemu zabere filtr. Proto je lepší při řešení otázky, jak vybrat filtrační konvici, vsadit raději na modely s větším objemem.

Filtrační konvice by se vám měla líbit

Filtrační konvice musí kromě praktičnosti také dobře vypadat. Vždyť jsou často vystaveny v kuchyni a používají se několikrát denně. Proto je důležité vybrat si filtrační konvici, která se vám líbí svým vzhledem a která se hodí k ostatním kuchyňským spotřebičům. Některé filtrační konvice se dodávají v různých barvách, takže je můžete sladit i s ostatními spotřebiči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *