Jaké jsou výhody sedacích souprav ve tvaru U?

Sedací soupravy ve tvaru U jsou stále oblíbenější, a to z dobrého důvodu. Nabízejí mnoho výhod, kterým se jiné tvary pohovek jednoduše nevyrovnají. Proč byste o pohovce ve tvaru U měli začít také uvažovat a do jakého interiéru se hodí? Může být gauč do tvaru U řešením i pro malý byt?

Dostatek prostoru

Nejzřetelnější výhodou pohovky ve tvaru U je množství prostoru, který nabízí. Je zde dostatek místa k roztažení, ať už ji budete používat sami anebo budete mít návštěvu. A pokud u vás často přespávají hosté, lze pohovku ve tvaru U snadno přeměnit na provizorní postel. Stačí vytáhnout polštáře a získáte pohodlný prostor na spaní pro jednu nebo dvě osoby. A peřiny nebo deky pro tuto příležitost snadno uschováte do úložného prostoru pohovky.

Úložný prostor

Další velkou výhodou sedacích souprav ve tvaru U je, že jsou často vybaveny vestavěným úložným prostorem. Ten je ideální pro uložení přikrývek, polštářů, teplých dek a dalších předmětů, které potřebujete jen občas. Takže místo toho, abyste si obývací pokoj zahltili krabicemi nebo koši, můžete mít vše úhledně schované v pohovce. A bez toho, abyste to měli každý den na očích.

Tip na článek:  Trendy sedací soupravy

Flexibilní uspořádání

Pohovka ve tvaru U je také velmi univerzální, pokud jde o uspořádání interiéru. Lze ji umístit doprostřed místnosti a vytvořit tak útulný prostor pro konverzaci nebo ji přisunout ke stěně a uvolnit tak místo. A kdybyste někdy potřebovali změnit dispozici pokoje, pohovku ve tvaru U lze snadno přemístit. K tomuto typu pohovky už navíc nepotřebujete křeslo, takže ušetříte peníze, které byste museli vydat na pořízení dalšího kusu nábytku.

Místo pro všechno

S pohovkou ve tvaru U snadno vytvoříte “zóny” pro různé činnosti. Před pohovku můžete například umístit konferenční stolek a vytvořit tak útulný čtecí koutek. Nebo můžete pohovku odsunout od stěny a vytvořit tak více prostoru pro společenské setkávání. Ať tak či onak, pohovka ve tvaru U vám dává spoustu možností, jak zařídit obývací pokoj. Kromě velkých pohovek ve tvaru U jsou k dispozici také menší kousky, které se pohodlně vejdou i do pokoje v panelákovém bytě. A pokud se vám přece jen pohovka ve tvaru U domů nevejde, zkuste tu ve tvaru L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *