Malíři pokojů Praha

Malíři pokojů Praha
Grzegorz-Skibka / Pixabay

Jak projasníte svůj pokoj, kancelář, prodejnu nebo vstupní halu bez větších investicí? Jednoduše ho vymalujete. Divili byste se, nakolik se změní váš celkový prostor pouhou změnou barvy stěn.

Různé druhy barev

Pokud uvažujete o takovéto malé proměně, zřejmě vás zaskočí množství druhů barev, které můžete zvolit. Pro laika to bude znamenat spoustu úsilí, zjistit, která barva je ta pravá pro něj. Malíři Praha vám výběr usnadní – zvolí tu pravou barvu, ať už jste potravinářské či zdravotnické zařízení, ať máte doma malé děti či žijete s domácími mazlíčky.

Malíři pokojů Praha – typy barev

Malíři pokojů Praha vám nabídnou z následujících druhů barev:

  • Omyvatelné latexové vnitřní či vnější barvy – tyto barvy se hodí do interiéru nebo exteriéru tam, kde je potřeba, aby byly zdi omyvatelné. Hodí se to pro různé hospodářské prostory, kde hrozí umazání stěn, nebo do domácností s domácími mazlíčky či malými dětmi. Neznamená to ale, že už nikdy nebudete muset malovat – omyvatelné barvy mají sice delší životnost, ale častým omýváním se mohou vytvořit tzv. „mapy“.
  • Barvy hliníkového typu – tyto barvy jsou určeny zejména do výrobních prostor, jsou otěruvzdorné (ne však omyvatelné) a vhodné pro většinu povrchů. Brání proti korozi či oxidaci natřeného povrchu.
  • Disperzní barvy – jsou velmi oblíbené, protože se snadno nanášejí a přitom podporují pestrost barvy. Jejich cena není vysoká. Poměrně dobře také odporují vodě, takže ta se nevsákne a nepoškodí omítku.
  • Plastické omítkové barvy – patří mezi barvy dekorační, s pomocí kterých vytvoříte na omítkách nejrůznější struktury.
  • Protiplísňové nátěry – jak už název napovídá, brání vzniku plísní, proto se hodí do vlhkých prostor, jako je sauna, šatny u bazénů, kuchyně atd.
  • Penetrační nátěry – ty se používají před samotným nánosem barvy, zvýší tak přilnavost barvy a brání vzniku nejrůznějších prasklin. Konečná barva tak vydrží na vaší stěně delší dobu.
Tip na článek:  Interiér bytu přesně dle vašich představ

Malíři pokojů Praha vám nejen nabídnou z těchto typů barev, ale zároveň vám doporučí, co se do vašeho prostoru nejlépe hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *